Bingöl’de İngilizce Konuşturan Müthiş Bir Yöntem: bingolingilizce.com

Bingöl tarihinde fazla bilgi yer almaması da bölge için fazla söze gerek olmadığını da gösterir. Daha çok Osmanlı ve Selçuklu zamanında otlak olarak kullanılan bölge kurtuluş savaşında da düşmanın girmediği il olarak da bilinir. Fakat ekonomik ve sosyal anlamda ilerleme olmaması da bölgeye gelen dış akımlar ile bu aşılmaya çalışılmaktadır. Bu da çok uzun bir zaman anlamına gelir ki bu nedenle daha çok zamana ihtiyacı vardır. Fakat bölgede İngilizce eğitim seviyesini yükseltmek için yapılan çalışmaların başında üniversite halk eğitim merkezi ve çeşitli kurslar ile bu engeli aşmaya başlamışlardır. Bunların başında yer alan Bingöl İngilizce kursu ile bir nebze olsun dışa açılım sağlanmıştır.
Bingöl üniversitesi İngilizce eğitimi ile şehre gelen yabancı ve yerli konuklara ilin tarihini ve güzelliklerini anlatma konusunda bir sıkıntı içindedir. Bunun aşılması için bölgede yer alan yabancı dil kursları ve üniversite ile iş birliği yapılarak bölge halkının kalkındırılması amaçlanmıştır. Geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılığın yaygın olduğu bölgede eğitim son 10 yıl içinde değişim göstermiştir. Daha çok Elazığ ilinin gölgesinde eğitim sunan üniversite Elazığ dan dan gelen öğretim elemanları ile eğitim vermektedir. Çok genç bir geçmişe sahip olan üniversite bünyesinde yeni yapılan binalar ile her yıl kendini ve alanını genişletmektedir. Bu anlamda İngilizce eğitimi de ufak ufak gelişerek eğitim verilmeye çalışılmaktadır.

Bingöl İngilizce tanıtımı ile bölgeye ekonomik anlamda ve sosyal anlamda rahatlama getirmek ve şehir yaşamını dış pencerelere açarak ülke ekonomisine destek vermek amacıyla son yıllarda hızlı bir yatırım ve büyüme ile yoluna devam etmektedir. Bu anlamda şehir içi ve dışında tanıtıma başlanmış ve öğrenci çekme amacındadır.

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *