Bilgisayarları hızlandırmanın çözümü: C-Cleaner

Bilgisayarlar neden yavaşlar?

Bilgisayarların yavaşlamasının birçok nedeni vardır. Öncelikle bilgisayarın kullanım süresinin artması en büyük etkendir. Bilgisayar ne kadar yaşlı ise ondan verim almanız da o kadar düşecektir. Bilgisayarların yavaşlamasının en önemli nedeni budur.

Bilgisayarları kullandıkça pek çok program kurup kaldırıyoruz. Bilgisayarın sistemi çalıştıkça bir takım dosyalar yedekledikçe ya da ayarlarını değiştirdikçe bu işlemlerin hepsi zaman içinde birikerek bilgisayarın yavaşlamasına neden olur. İlk bilgisayarınızı aldığınızı hatırlayın mesela.. Ne kadar hızlıydı değil mi? Fakat zaman içerisinde oyunlar yüklediniz, filmler-diziler-mp3’ler indirdiniz, programlar yüklenidiz… İşlem yaptınız da yaptınız kısacası… Bilgisayarı aldıktan birkaç ay sonra bilgisayarda değişikliği hissetmeye başlarsınız. O eski hızlı açılan bilgisayar gitmiş yerine yavaş mı yavaş, tembel mi tembel bir bilgisayar gelmiştir.

Bilgisayarı hızlandırmanın yöntemlerine baktığımızda bilgisayara format atmak etkili bir çözüm gibi görünecektir. Fakat bu da bilgisayarın bir süre sonra yavaşlamasına engel olamayacaktır. Onun için bilgisayarınızı hızlandıracak programları sizlere tanıtacağız ve kullanmanızı tavsiye edeceğiz. Bu programlardan en etkilisi C-Cleaner isimli program.

C-Cleaner nedir? C-Cleaner ne işe yarar? C-Cleaner’i nasıl indirebilirim?

Türkçe desteği olan ve çok rahat bi kullanımı olan bu program aynı zamanda bilgisayarınızı hızlandırabileceğiniz ücretsiz bir programdı. Ücretsiz bir programdı diyorum çünkü uzun bir süre ücretsiz bir şekilde hizmet veren bu program artık ücretli. Ama hemen üzülmeyin. Programı yine indirerek bir çok hizmetinden faydalanabilirsiniz.

C-cleaner.com adresinden bilgisayarınıza indirebileceğiniz C-Cleaner programında bilgisayarınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

C-Cleaner programı neleri siler? C-Cleaner kullanmanın faydaları nelerdir?

Öncelikle C-Cleaner programı antivirüs programı değildir. Sizleri virüslerden kurtarmaz. C-Cleaner programı internet tarayıcılarınız olan internet explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera’yı pırıl pırıl yapar. Kayıtlı şifrelerinizi, internet geçmişinizi silmek istiyorsanız C-Cleaner programını kullanmanızı tavsiye ederiz.

C-Cleaner programı aynı zamanda kayıt defterindeki gereksiz şeyleri temizler.C-Cleaner bir bakıma bilgisayar kullanırken sizi zorlayan ve bilgisayarın yavaş çalışmasına neden olan birçok şeyi siler ya da düzenler. Bu programı uzun süre kullandığınızda bilgisayarınızdaki değişimi göreceğinizi düşünüyorum.

C-Cleaner programı son derece pratik ve kullanımı kolay bir programdır. Bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olan birçok etkeni ortadan kaldıran bu program bilgisayarınıza zarar vermez fakat kullanırken yine de dikkat etmenizde fayda var. Bizden söylemesi…

Bir önceki yazımız olan Dijital baskıda yeni dönem başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *