Beymen Zorlu Center’da göreve başladı

Beymen’in Zorlu Center’da 10 bin metrekarelik alana kurulan yeni mağazası faaliyetine başladı. Yatırım maliyeti 28 milyon dolar olan Beymen Zorlu, sadece Beymen’in değil Türkiye’nin en büyük mağazası olma özelliğini taşıyor.
Bu mağazayla Türkiye’de 71 mağaza ve 50 bin metrekare alana ulaşan Beymen, Zorlu’daki cironun yüzde 35’ini turistlerden sağlamayı hedefliyor. Bu yılı toplamda 650 milyon lira ciro ile kapatmayı planlayan Beymen, önümüzdeki yıl sadece Beymen Zorlu’da 150 milyon lira ciro hedefi koydu.

‘10 günde 22 bin kişilik trafik aldık’
Beymen Zorlu’yu yaşam merkezi haline getirmek üzere yola çıktıklarını söyleyen Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, “Beymen Zorlu; içinde yer alan mağazaları, kitapçısı, restoranı, kafesi, dijital uygulamaları, çağdaş sanat platformu ve sürekli yenilenen sosyal takvimi ile herkesin kendi zevklerine göre yaşayacağı bir dünya sunuyor. Fiyat skalasını da iyice açtık. Burada herkese uygun bir ürün var. Beymen Zorlu’ya en demokratik mağazamız demek doğru olur” diye konuştu.
Elif Çapçı, resmi açılıştan 10 gün önce özel müşterileri için kapılarını açtıklarını da hatırlattı. Çapçı, “Güzel bir başlangıç yaptık. Şansımız sokağa açılan bir kapımız olması. İlk 10 gün 22 bin kişilik bir trafik aldık” dedi.

81 yeni marka…
Beymen Zorlu Center, 73’ü bu mağazaya özel, 81’i yeni marka ile toplam 400 markayı müşterileriyle buluştuyor. Butik mağazalarla birlikte toplam alan 12 bin metrekareye çıkıyor. Beymen’in dışında Dior, Dolce&Gabbana, Emilio Pucci, Stella McCartney, Tory Burch, Valentino, Saint Laurent butikleri ve Beymen Club mağazası hizmet veriyor.
Beymen Zorlu’nun kadın katında Michelin yıldızlı şef Micheal White’ın Morini İstanbul restoranı da hizmet veriyor.

Sanat platformu var
Semaver ve tavla gibi geleneksel ürünlerin satışa sunulduğu Beymen’in yeni mağazasında küratör Dr. Necmi Sönmez tarafından bir sanat platformu kuruldu. Bu kapsamda Murat Germen, Lale Delibaş, Burak Bedenlier ve Ali İbrahim Öcal’ın Beymen için hazırladığı eserler mağazada sergileniyor.

Bir önceki yazımız olan Hamas iflas edebilir başlıklı makalemizde Halid Meşal, Hamas ve Hamas lideri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *