Beşiktaşlı Süreyya çocuğunun adını bile koyamadı!

Beşiktaş Futbol Kulübü’nün emektar malzemecisi Süreyya Milliyet’ten Fırat Karadeniz’le bir araya geldi.

İlginç açıklamalarda bulunan Süreyya Soner, 33 yıllık Beşiktaş macerasında yaşadıklarını anlattı.

1991 yılında eşinin hamile olduğunu ve maçta gol atacak ilk Beşiktaşlı futbolcunun adını oğluna koymayı kafasına takan Süreyya bu ilginç anıyı şöyle aktarıyor:

Sene 1991. Eşim hamile. Biz de Kıbrıs’a kampa gittik. Gittiğimizin ikinci günü çocuğum dünyaya geliyor. Hanım aradı “Adını ne koyalım?” dedi. Ben de “Maçlar başlasın da ilk gol atan futbolcunun adını veririz” dedim. Elbet Metin, Ali, Feyyaz’dan biri gol atacak.

23 gün kampta geçti. Sonra iki hafta da lig başlayana kadar geçti. Lig başladı. Bursa’ya gittik, gol olmadı. Trabzonspor geldi. Maç yine golsüz… Araya milli takım maçı girdi. 2-2.5 ay gitti böyle. Kocaelispor maçı geldi. “5-6 gol atarız” diyoruz. Maç başladı. İyi oynuyoruz. İngiliz Walsh (Alan Walsh) bir vurdu gol oldu. Devre arasında “Artık bir gol atın da kurtulalım” dedim. “Tamam Süreyya, merak etme” diyorlar. Son dakikalar… Walsh yine girdi ceza sahasına. Metin ile Feyyaz ortada boşta. Walsh kaleye vurdu. Yine gol. “Aradım evi. Çocuğun adını ne koyuyorsanız koyun” dedim.

Bir önceki yazımız olan Yağmur Tanrısevsin'den Kaçak'a muhteşem giriş başlıklı makalemizde Kaçak, Yağmur Tanrısevsin ve Yağmur Tanrısevsin Kaçak hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *