Berkin Elvan’ın son durumu

Gezi Parkı eylemleri sırasında 16 Haziran 2013’te evinden ekmek almaya çıktığı sırada başına isabet eden biber gazı kapsülüyle yaralanan Berkin Elvan, o günden bu yana gözlerini açamadı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Berkin Elvan’ın ailesi dün oğullarının durumunun kötüye gitmesi üzerine büyük bir şok yaşadı. Berkin Elvan’ın kalp atışlarının öğle saatlerinde durması ailesi ve hastanede bekleyenlere büyük bir korku yaşattı. Doktorlar hemen genç çocuğa müdahale etti. Yapılan müdahalenin ardından E.’nin kalp atışları yeniden sağlandı.

‘Yavrum’ diye çığlık attı
Yoğun bakımda yaşanan telaş esnasında Anne Gülsüm E., yoğun bakım koridorunda oğlunun hayatını kaybettiğini düşünerek ‘Yavrum’ diye çığlık attı. Fenalaşan anneyi Gezi Parkı eylemleri esnasında polis kurşunuyla yaşamını yitiren Ethem Sarısülük’ün ağabeyi Mustafa Sarısülük teskin etmeye çalıştı. Koridorda bekleyenler de annenin çığlığı üzerine göz yaşlarına boğularak kapıları yumrukladı. Bu sırada Mustafa Sarısülük, kalabalığa seslenerek E.’nin sağlık durumunda herhangi bir değişiklik olmadığını belirttti. Baba Sami E., “Doktorların müdahalesiyle kalbi yeniden çalıştırıldı. Durumu kritik. Umudumuzu yitirmiyoruz. Tabii her şeye de hazırlıklı olmalıyız” dedi.

‘Bu ülkenin vicdanıdır’

Berkin Elvan’ın durumuna ilişkin bilgi almak için İstanbul Tabip Odası’ndan bir heyet de hastaneye geldi. İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ali Çerkezoğlu “Berkin Elvan bu ülkenin vicdanıdır. Tablo ağır. Umudumuzu yitirmiyoruz. Umuyoruz ki hayata döner” şeklinde konuştu.

Berkin Elvan için ‘kayıt’ kampanyası

2013′ün unutulmayan olayları

ESENGÜL DEMİRBAŞ

 

Bir önceki yazımız olan Ensonhaber'in Hürriyet'e savaş açması başlıklı makalemizde en saçma ensonhaber manşetleri, en son haber ve en sonhaber resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *