Berkin Elvan için ‘kayıt’ kampanyası

Gezi olaylarının yaşandığı Okmeydanı’nda ekmek almak için evden çıkıp bakkala gittiği sırada başına isabet eden gaz kapsülüyle yaralanan ve 120 gündür komada olan Berkin Elvan’a dinletmek için ailesi sevenlerinden ses kaydı topluyor.
Gezi olaylarının yaşandığı 15 Haziran’da polisin attığı gaz kapsülü ile yaralanan 16 yaşındaki Elvan, 120 gündür Okmeydanı Devlet Hastanesi’nde direniyor. Hastanede onu yalnız bırakmayan ama sesini duyuramayan sevenlerinin sesini şimdi ailesi Berkin’e duyuracak. Twitter’da Berkin Elvan adıyla ailesi tarafından açılan adreste “#BerkinElvanİçinSesKaydıYapıyoruz” adıyla bir kampanya başlatıldı. “direnbelkinelvan@gmail.com” adresine gönderilecek ses kayıtları toplanarak, Berkin’e dinletilecek. Aile bu projeyi yaklaşık 1,5 ay önce Berkin’in yakın çevresinde başlattı. Arkadaşlarından Berkin’e dinletmek için ses kaydı istendi. Ama Berkin’in sevenleri bu kadar değildi. 120 gündür tüm Türkiye Berkin’in uyanmasını bekliyor, ona sesini duyurmak istiyordu. Ailesi de Berkin’e ne kadar sevildiğini hissettirmek için Türkiye’nin dört bir yanından Twitter’da başlattığı kampanya ile ses kaydı toplamaya başladı. Baba Sami Elvan, “Bizi artık daha iyi hissediyor. Bu yüzden ona ses kaydı dinleteceğiz” dedi.
Berkin için önce mahalleden ve okuldan yakın arkadaşları, ona söylemek isteyip de söyleyemediklerini, hayallerini, özürlerini, umutlarını, sevgilerini dillendirdi. Bu kayıtlar içinde en yürek burkanlardan biri hiç kayıtsız, Berkin yaralandığı sırada küs olduğu Özlem ablası idi… Berkin’in ve ablasının mahalleden arkadaşı olan Özlem, “Merhaba karagözlüm” diye başladığı ses kaydında Berkin’e şunları söyledi:

“Yakıştı mı sana?”
“Merhaba karagözlüm, ben Özlem ablan. Biliyorum bana kırgınsın, belki bu kaydı dinlemek bile istemezsin. Bu olaylar olmadan önce kavga edip küsmüştük. Aklıma gelmezdi böyle bir şey olacağı… Bilseydim senden çok çok özür dilerdim. Yine söylüyorum, senden çok çok özür diliyorum kardeşim, affet beni. Seni çok özledik… Uyuyorsun mışıl mışıl ama mahallenin sana ihtiyacı var, delikanlı bir yüreğe… Hem ben kimi göndereceğim bakkala? Karne günü de inanmamıştım sana hatırlıyor musun? ‘Bu karne sahte mi’ diye kaç kere sormuştum. İnanmalıydım kardeşim, sen yalan söylemezsin. Seni çok özledik. Ben, ablan, Okmeydanı’nda olan herkes, kardeşlerin… Artık uyan be delikanlım, yakıştı mı sana kendinden büyük yatakta yatmak? Ne bileyim, gezelim, tozalım… Ablan, ben, söz ne istersen yapacağım sana…”

 

“Artık bekletme bizi”
Berkin için ilk ses kaydı verenlerden bir diğeri de okul arkadaşı Sinem’di… Sinem de Berkin’e onu nasıl özlediğini şöyle anlattı:
“Merhaba Berkin, ben Sinem, 7 senelik kardeşin. Seni çok özledik. Hepimiz çok özledik, hala da özlüyoruz. Seni hala unutmadık, hep yanına geliyoruz ama yoğun bakıma seni görmek için giremiyoruz. Senin eskiden bana karışmanı, beraber şebeklik yapmayı, hocaya silgi atmalarımızı, derste kopya çekmelerimizi, beni dövmeni bile özledim. Gerçekten seni çok seviyorum. Artık daha bekletme bizi, kendine iyi bak, öpüyorum seni.”

Bir önceki yazımız olan Gülşah Çevik ve CVK'nın büyük başarısı başlıklı makalemizde CVK, Gülşah Çevik ve Gülşah Çevik kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. March 7, 2014

    […] Berkin Elvan için ‘kayıt’ kampanyası […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *