Bergüzar Korel’in hayat hikayesi

Bergüzar Korel kimdir‘ diye merak edenlerdenseniz Milliyet.TV’den Elçin Barlas Bergüzar Korel’in hayat hikayesini yazdı. İşte Bergüzar Korel’in hayat hikayesi

Bergüzar Korel sporcu olmak isterken kendini tiyatro okulunda buldu. Günün birinde bir dizide oynadı, bir gecede tüm ülke ondan bahsetmeye başladı.

Türk Sineması’nın tanınmış oyuncularından Tanju Korel ve Hülya Darcan çiftinin ikinci kızları olarak 27 Ağustos 1982’de, İstanbul’da dünyaya gelir Bergüzar Korel. Anne ve babasının, setlerde geçen uzun çalışma saatlerinden dolayı oyunculuğa karşı tepkilidir, hatta çok iyi bir sporcu olmak ister. Ama geçirdiği sakatlıktan sonra konservatuarı denemeye karar verir. Ve tüm hayatı değişir.
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitiren Korel, ilk olarak “Kırık Hayatlar” isimli 1998 yapımı dizide oynar. Ardından 2005’te, “Zeytin Dalı”nda ‘İklim’ karakterini canlandırır. Bu sıralarda kansere yenik düşen babası Tanju Korel vefat eder ve vefat ettiği gün Pana Film’den ararlar. Bergüzar Korel gelen teklife önce ‘Hayır’ der ama annesi Hülya Darcan’ın, ‘Baban yaşasaydı gitmeni isterdi’ sözü üzerine görüşmeye gider.

“Binbir Gece”nin yıldızı…


Görüşme sonunda “Kurtlar Vadisi: Irak” filminde ‘Leyla’ karakterini canlandırmayı kabul eder. Film gişe rekorları kırar, büyük de bir hâsılata imza atar. Ancak konuşulanlar arasında sadece film yoktur. Herkes ‘Leyla’nın kim olduğunun peşine düşer. Korel, filmdeki oyunculuğu kadar güzelliğiyle de akıllarda yer eder.
Bergüzar Korel’in esas çıkışı 2006 yapımı “Binbir Gece” dizisiyle olur. Sert bakışları, soğuk tavırları, sımsıkı topuzu ve daha 23 yaşında olmasına rağmen 30’larında görünen bu kadını konuşmaya başlar herkes. Korel, Kanal D’nin “2006’nın en fazla reyting alan dizisi” unvanını alan, hatta haber bültenlerine bile konu olan “Binbir Gece”de ‘Şehrazat Evliyaoğlu’nu canlandırır.

Tanju Korel’in kızı!


“Kanser olan oğlunu kurtarmak için temin etmesi gereken parayı bulamamış bir anne, patronuyla yatmayı kabul eder” şeklinde özetlenebilecek hikâye, gündeme bomba gibi düşer ve ilk kez bir diziyle ilgili ahlak sorgulaması başlar.
Fakat yalnızca dizinin kendisi değil, Bergüzar Korel’in popülaritesi de aynı hızla yükselir. Hem Türk Sineması’nın ünlü oyuncularından Tanju Korel’in kızıdır (ki, “Tanju Korel’in kızı Bergüzar” olarak anılır bir süre), hem değişik bir ismi vardır hem de yaşından büyük gözükmektedir. Bu üç konuyla başlayan ilgi, bir zaman sonra Bergüzar Korel’in aşk hayatını da içine alır.
İlk başrolüyle birlikte ülkenin en popüler kadın oyuncularından biri haline gelen Korel’in adı çeşitli isimlerle anılmaya başlar. Yanında görülen her erkek, sevgilisi olarak yakıştırılır.
Hatta bunların başında dizideki başrol arkadaşı Halit Ergenç vardır. Bir müddet sonra yakıştırma gerçeğe dönüşür ve ikili uzun bir zaman gündemden düşmeyecek bir aşkın kahramanları haline gelirler.
Dizinin sona erdiği 2009 yılında evlenirler ve sürpriz bir hamilelik sonucu bebek beklediklerini duyururlar.

 

Bir başka Bergüzar…

Bergüzar Korel, “Binbir Gece”nin hemen ardından “Aşk Geliyorum Demez” isimli romantik komedide Tolgahan Sayışman’la başrolü paylaşır. Canlandırdığı ‘Gözde’ karakteri, ‘Şehrazat’a kıyasla ters köşe bir rol olur. Sert kadından gözlerinin içi gülen bir kadına dönüşür.

2010’da, bir sezon süren ve başrolü Bülent İnal’la paylaştığı “Bitmeyen Şarkı”da, pavyon şarkıcısı ‘Feraye’yi canlandırır.
2011’de, bir başka reyting rekorları kıran dizi “Muhteşem Yüzyıl”da konuk oyuncu olarak gördüğümüz Korel, 2012’de “Karadayı” isimli diziye başlar. Başrolü Kenan İmirzalıoğlu’yla paylaşan Bergüzar Korel burada ‘Hâkime Feride Şadoğlu’nu canlandırmaktadır. Dizideki rolüyle “2013 Altın Kelebek Ödülleri”nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazanır. Özellikle ikinci sezonu çok konuşulan “Karadayı” geçen günlerde sosyal medyaya da damgasını vurarak seyircinin gözünde yerini iyice sağlamlaştırmıştır.

Bergüzar Korel’in yeni stili

 Bergüzar Korel’den Karadayı hazırlıkları

Bir önceki yazımız olan Yüksel Didikoğlu röportajda kendini anlattı başlıklı makalemizde ATV, veliaht ve Yüksel Didikoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *