Beren Saat Özgecan mesajıyla Türkiye’yi salladı

Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan‘ın hunharca katledilişinin ardından kadına şiddet ve kadın cinayetlerine olan öfke her geçen gün daha da artıyor. Özgecan Aslan’ın öldürülmesine en büyük tepki gösteren isimlerden biri de Beren Saat oldu. Saat, Instagram hesabından Özgecan Aslan’ın fotoğrafını paylaşarak, canice öldürülmesinin kendi başına gelen olayları hatırlattığını yazdı.

“Uyku tutmaz bu gece, gözler dolar taşar boşalır. Yine yürüsek Taksim’de ne değişecek? Kadın her geçen yıl daha değersiz bu ülkede. Biliyorum daha da sertleşecek her şey. Yine hafifletme, yine kadında suç arama, yine bulunur bir bahane. Yine aşağılanma. Yine mide bulantısı…” cümleleriyle yazısına başlayan Saat, daha sonra kendi tacize uğradığı anları ve hakkında yapılan yalan haberleri yazdı. Saat, “İlkokulda etek açmayı oyun yapan sınıf arkadaşlarımın hedefi olmak, okul eteğiyle eve yürürken yediğim onca laf, dersane dönüşü karanlıkta hızlanan adımlarım, göğsüme bastırdığım kitaplarım, taksilerin arkayı izlemek için ayarlanan aynaları, çıkma teklifini kabul etmediğim için canımı acıtan okul arkadaşlarım, ev telefonundan yapılan sapık konuşmalar, peşimden apartmana girip 15 yaşındaki bana ereksiyon halindeki cinsel organını gösteren o yüzü, ellerim titreyerek eve kaçışım ve bunu kimseye anlatmayışım, kıçımı hem de bir kanal gecesinde elleyen sarhoş bir kanal yöneticisiyle tartışmam, sevgilisi olmamamı gururuna yediremeyen partnerler, arkadaşımın evinde tuvalete dalıp zorla dudaklarıma yapışan bir oyuncuyu itişim, mesleğim yüzünden yaftalanışım, daha bugün fermuarım açık kalmış haberleri, aman ne önemli” cümlelerine yer verdi.

“Şanslıymışım, teğet geçmişim”
Yaşadığı taciz olaylarına şükrettiğini söyleyen Saat “Kadına, bedenine, seçimlerine, haklarına saygı göstermeyen kafalara rağmen artık çok şanslıymışım diyorum. Hep teğet geçmişim. Tecavüz, bıçaklanma, kesilip bavula tıkıştırılma, otobüs durağına komada bırakılma, yakılma yaşamadım” dedi. suçuna göz yummak suçtur diyen oyuncu yetkili kişilere ise “Cinsiyet ayırmaksızın her vatandaşın canını ve haklarını korumak görevinizdir. Dilerim son gününü hiç hatırlama Özgecan hayallerinle huzur içinde uyu” diyerek göndermede bulundu.

Bir önceki yazımız olan Şeref Meselesi'nde Yiğit mafya babası mı? başlıklı makalemizde Kerem Bürsin, şeref meselesi ve şeref meselesi yiğit hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *