Benzemez Kimse Sana neden bitti?

Benzemez Kimse Sana‘ programının yapım şirketi Endemol Genel Müdürü Gökhan Tatarer, telif haklarına isyan etti ve programı bitireceklerini açıkladı

* Jüri üyeliğini Seyfi Dursunoğlu, Nükhet Duru ve Ümit Erdim’in yaptığı ‘Benzemez Kimse Sana‘ programı 6’ncı bölümüyle ekrana veda edecek. Üçüncü sezonda Star TV’de ekrana gelen program beklenen reytingi alamayınca cumartesi gününden cumaya alındı. Saati de değiştirilen programın yerine Kenan Doğulu ve Şebnem Ferah’ın jüri üyeliğini yaptığı ‘Ve Kazanan’ programı getirildi. Bu değişikliğin ardından yapım şirketi Endemol Türkiye ise ‘Benzemez Kimse Sana‘nın final yapacağını bir basın bülteniyle duyurdu.

* Endemol Türkiye Genel Müdürü Gökhan Tatarer programın bitişiyle ilgili olarak, “Her bölüm sekiz ayrı yarışmacı sekiz şarkı seslendiriyor. Jüri üyelerimiz de birer şarkıyı seslendirse 11 şarkı yapıyor. Ülkemizde eserlerin belirlenmiş bir telif hakkı yok. Eser sahipleri bin TL, 10 bin TL, 20 bin TL talep edebiliyor. 11 şarkı için en az 220 bin TL’lik bir bütçenin altından kalkmamız mümkün değil. Böyle olunca her hafta bir sivil toplum kuruluşuna 10 bin TL bağışta bulunmamızın bir anlamı kalmıyor” dedi.

* Hayatta olan söz yazarı ve bestecilerin müzik piyasasının şartlarını bildikleri ve eserinin geniş kitlelere yayılmasını istediği için genelde makul rakamlar üzerinden şarkılarının kullanılmasına müsaade ettiklerini belirten Tatarer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak, klasik olmuş eserlerin çoğunun hak sahibi bugün hayatta değil ve onların tüm hakları varislerine geçmiş durumda. Kiminin çocuğu kiminin yeğeni ya da yasal varisçisi kimse, yanlarında avukatlarla, son derece astronomik rakamlarla karşımıza çıkıyor.”

Nükhet Duru son röportajında Benzemez Kimse Sana’yı anlattı

 

Bir önceki yazımız olan Serenay Sarıkaya Muzaffer Yıldırım aşk mı yaşıyor? başlıklı makalemizde muzaffer yıldırım, muzaffer yıldırım kimdir ve Serenay Sarıkaya hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. March 31, 2015

    […] Benzemez Kimse Sana neden bitti? […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *