Believe dizi eleştirisi – Believe izlenir mi?

Believe dizi eleştirisiyle karşınızdayız. Believe nasıl bir dizidir ya da Believe izlenir mi diye soran okuyucularımız bu yazıya dikkatinizi vermenizi tavsiye ediyoruz. Yabancı dizi tavsiyesi isteyen okuyucularımız için işte Believe dizi eleştirisi…

J.J. Abrams’ın son işlerinden biri, yeni dizi “Believe”… Doğaüstü güçlerin, hayatının en önemli unsurlarından biri olduğunu artık bildiğimiz Abrams, bu dizide de çizgisini bozmuyor.
“Believe”, 10 yaşındaki Bo’nun çeşitli doğaüstü güçlere “(havaya yükselme, telekinezi, doğayı kontrol… vb) sahip olması ancak bunları kontrol edememesi üzerine kurulu… Bo, güçlerini kontrol edemediği için de “Gerçek İnananlar” adlı bir grup, Bo’yu küçük yaşlardan itibaren korumaya alıyor. Ancak tehlikeler küçük kızın peşini bir türlü bırakmadığı için “Gerçek İnananlar”ın lideri Milton Winter, nasıl bağlanacağı merak konusu olan babası Tate’i (ki, kendisi idam mahkûmu bir adam) hapisten kaçırarak Bo’yu korumakla görevlendiriyor. Ama ne var ki, Tate, Bo’nun kızı olduğundan bir haber…
Dizinin yönetmenliğini “Harry Potter: Azkaban Tutsağı”nı yönetmiş olan Alfonso Cuaron yapıyor. Yapımcısını zaten belirtmiştik, J.J.Abrams… Ve fakat bu güçlü isimlere rağmen hikâye bir anlamsız ve gereksiz duruyor ki, sorma gitsin. Geriye dönüş dediğimiz “Flashback”lerle hikâyeyi anlamlandırmaya da çalışıyorlar ama şu ana dek pek başarılı oldukları söylenemez.
Dizide seyretmeye kayda değer tek bir faktör var, o da Bo’yu canlandıran Johnny Sequoyah. Yüzünün duruluğu ve oyunculuğunun doğallığı, kesinlikle 40 dakikalık bölümlerin eğlenceli akmasını sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Criminal Minds dizi eleştirisi başlıklı makalemizde Criminal minds, Criminal minds dizi ve dizi eleştirisi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *