Bedelli askerlikte son durum

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bedelli askerliğe ilişkin sözleriyle ilgili, “Hükümetin bildiğim kadarıyla, ben de savunma bakanımızla konuştum, şu anda devam eden bir çalışması yok. Ancak benim söylediğim şu, bir kere daha tekrar ediyorum. Türkiye’de askerlik sisteminin yapısıyla ilgili bir reorganizasyona gidilebilir” dedi. 400 bine yakın askerlik bekleyen genç bulunduğuna işaret eden Kurtulmuş, “O arkadaşlarımızla ilgili de belki son defa bir bedelli askerlik uygulaması düşünülebilir. Benim söylediğim bundan ibarettir” diye konuştu.
Kurtulmuş, dün Kent Ekonomileri Forumu Ankara toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Kamuoyunun fevkalade bir talebinin olduğunu ve siyasetçilerin bu taleplere karşı duyarlı olması gerektiğini dile getiren Kurtulmuş, “Hükümetin bildiğim kadarıyla, ben de Savunma Bakanımızla konuştum, şu anda devam eden bir çalışması yok. Ancak benim söylediğim şu, bir kere daha tekrar ediyorum. Türkiye’de askerlik sisteminin yapısıyla ilgili bir reorganizasyona gidilebilir” diye konuştu. Kurtulmuş, “Ben, kendi kişisel görüşümü kamuoyunun talepleri doğrultusunda ifade ettim” dedi.

Bir önceki yazımız olan Ensonhaber'in Hürriyet'e savaş açması başlıklı makalemizde en saçma ensonhaber manşetleri, en son haber ve en sonhaber resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *