Beachwood Sparks – The Tarnished Gold albüm eleştirisi

Bu sene Indie Rock/Americana furyasından albümler arasında Beachwood Sparks gibi kaliteli, aynı zamanda hüzünlü ve tarifsiz duygular veren bir kayıt dinlemedim.

Grubun geçmişten gelen bir bağları olduğu açık ve bunu öyle usulünce çok doğru bir şekilde köklere bağlı kalarak yapıyorlar ki tıpkı Fleet Foxes gibi Bon Iver gibi grupların izinden giderek gerçekleştiriyorlar.

Hoş, ilk albümlerini kendi adlarıyla 2000 yılında piyasaya sürmüşlerdi ve yaklaşık on senedir de albüm kaydı yapmıyorlar.

Yıllar içerisinde müziklerinde pek bir değişiklik olmamış ancak The Tarnished Gold ile 60’ları 70’li yılları hatırlatan daha da köklere bağlı bir albüm oluşturdukları kesin.

En başta Forget The Song olmak üzere, Sparks Fly Again, Tarnished Gold ve bir Alternative Country klasiği olabilecek derecede güçlü bir şarkı olan Talk About Lonesome bu albümün demir başları statüsünde duruyor. Benzerleri zaten iyi müzikler üretiyor ancak Beachwood Sparks’ın da kendine ait bir hissiyatı olduğu gerçek. Bir hüzün timsali. Deneyin görün.

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *