BBC jürisi yetenekten anlamamış!

Dünyanın en önemli müzisyenleri arasında gösterilen Elton John ve David Bowie gibi isimler meşhur olmadan önce 1960’lı yıllarda başvurdukları BBC’ye kendilerini beğendiremedi…
BBC’nin radyo kanalında çalışan yetenek avcılarının ses kayıtları ‘Radio 4’ kanalı için çekilen bir belgeselde kullanıldı. Kayıtlarda Elton John, David Bowie ve Rolling Stones’un yetenek avcılarını kendilerini beğendirmek için şarkı söyledikleri duyuluyor.

Rolling Stones ‘uygunsuz’
Ancak yetenek avcıları birçok ünlü ismi beğenmiyor. Jüri, John için ‘sıkıcı’ tanımını kullanıyor. Bowie için ise ‘amatör’ deniliyor. Rolling Stones’un da performansını beğenmeyen jüri grubun ‘uygunsuz’ olduğunu söylüyor. Jüri ayrıca 1968 yılında yetenek avcılarına şarkı söyleyen John için, “Bitkin bir şarkıcı. Duygusuz zayıf bir ses” yorumunu yapıyor. Yetenek avcılarının beğendikleri arasında ise Beatles, Kinks ve Alvin Stardust bulunuyor.

Pink Floyd da beğenilmemiş
Öte yandan kayıtlarda John’un jüriye ‘All Across the Havens’, ‘Lady Samantha’ ve ‘Skyline Pigeon’ şarkılarını söylediği duyuluyor. Belgesele göre jüri Elton John’u beğenmese de getirdiği kayıtları kabul ederek şöhret yolunu açtı. Jürinin beğenmediği bir diğer aday ise Pink Floyd olarak biliniyor.

Bir önceki yazımız olan Ensonhaber'in Hürriyet'e savaş açması başlıklı makalemizde en saçma ensonhaber manşetleri, en son haber ve en sonhaber resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *