Başarılı olmak için yediklerine dikkat et

ABD’de yayımlanan iş dergisi Inc., başarılı liderler ve iş adamlarının beslenme alışkanlıklarını derledi. Haberde beslenme biçimlerinin insanın başarıları hakkında fikir verdiği belirtiliyor.

Dünyanın önde gelen karizmatik liderleri ve iş adamlarının beslenme şekilleri, başarıları hakkında bir fikir veriyor. ABD’de yayımlanan iş dergisi Inc.’de yer verilen haberde, başarılı liderler ve iş adamlarının ilginç beslenme alışkanlıkları derlendi.

KENDİ AVLIYOR, KENDİ YİYOR

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg bir yıl boyunca sadece kendi avladığı hayvanların etlerini yedi. Bunu yaparak modern dünyanın sağladığı hazır yiyeceklerin ne kadar önemli olduğunu hatırlamak ve sürdürebilir tarımın önemini kavramak istedi. Ünlü isim bu sayede kendi durumunu kendi kontrolüne aldı.

SEBZE YETİŞTİRİYORDU

Vücudunu bir çeşit araba olarak düşünen Henry Ford sadece kendi yetiştirdiği sebzeleri ve tohumları yiyordu. Arabaların sadece doğru benzinle çalışacağına inanan Ford bu hayat felsefesini kurduğu şirketine de taşıdı. Ford kendi yetiştirdiği yeşilliklerle beslendi.

ÜST SEVİYEDE MİKROP FOBİSİ

Yaşadığı dönemin en varlıklı insanlarından ABD’li iş adamı ve mucit Howard Hughes’ın obsesif-kompulsif bozukluğu ve mikrop fobisi vardı. Hizmetçilerinden mutfak eşyalarını plastik torbalara sarmalarını ve kullanmadan önce peçeteyle tutarak verilmesini isterdi.

28 YUMURTALIK DİYET

İngiltere’nin eski başbakanı Margaret Thatcher 1979 seçimlerinden önce kilo vermek için özel bir diyete girmişti. Buna göre Thatcher, bol miktarda ıspanak, bonfile, viski, kahve ve haftada 28 yumurtadan oluşan bir diyet uyguluyordu. Bu diyetle 2 haftada 9 kilo vermişti.

HER ŞEYİ ‘YEME’ İSTEĞİ

İngiliz biyolog ve doğa tarihçisi Charles Darwin sayısız tür keşfetti ve bunların birçoğunu da yedi. Bilimadamı kimliğinin dışında Cambridge Üniversitesi’nin Gurme Kulübü’ne üye olan Darwin’in bu özelliğinin arkasındaher şeyi öğrenme isteğinin yattığı tahmin ediliyor.

ELMA VE HAVUÇLA YAŞIYORDU

Apple’ın kurucusu Steve Jobs ise vegandı. Jobs’un birkaç hafta boyunca her öğünde elma ya da havuç gibi tek tip yiyecekle beslendiği biliniyor. Jobs bedenini temiz tuttuğuna inanırdı.

MÜKELLEF SOFRALARA DÜŞKÜNDÜ

Winston Churchill ziyafete ve dolu dolu yemek sofralarına çok önem verirdi. Yemek tutkusundan ödün vermeyen Churchill’in bu hali başarılı insanların yaşam tarzlarına verdikleri önemi gösteriyor.

 

Bir önceki yazımız olan Telefon baş dönmesi yapıyor başlıklı makalemizde telefon ve vertigo hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *