Başak Traktör’den 2 yeni traktör modeli

Sanko Holding bünyesindeki Başak Traktör, yeni bahçe serisini Adana Tarım Fuarı’nda görücüye çıkarıyor. Başak Traktör, çiftçilere iki traktör serisi ‘Plus’ ve ‘BE’ traktörlerini sunuyor

Başak Traktör, yüzüncü yılını yeni bahçe serisi traktörlerle kutluyor. 1914 yılında kurulan firma, Mayıs 2012’de Sanko çatısı altına katıldı. Sanko mühendislerinin ustalığından geçen Başak traktörleri, yeni görünümü ve modelleriyle Türk çiftçisinin ihtiyaçları için çalşıyor.
Yüzde yüz yerli Başak markasının alınmasının ardından ciddi bir Ar-Ge çalışması yapan Sanko Holding, uzun uğraşların ardından yenilenen yüzüyle tarlalarda yeni başaklar açtıracak traktörlerini çiftçilerin ayağına getiriyor. Başak Traktör gelişen ülke ekonomisinde etkisi artan tarım sektöründeki mekanizasyon ihtiyacını karşılamak üzere traktör satış ve satış sonrası teşkilatını genişleterek büyümek hedefinde her geçen gün ekibini ve ürün gamını güçlendiriyor.
‘Plus’ ve ‘BE’ serisi
Arifiye Sakarya’da bulunan fabrikasında 280 bin metrekare açık alan içinde 35 bin metrekare kapalı alanda üretim yapan firma, yıllık 10 bin adetlik üretim kapasitesiyle traktörün ana parçaları olan motor, şanzıman ve hidrolik donanım ana parçalarını üretiyor. Başak Traktör çiftçisine sunduğu iki traktör serisi ‘Plus’ ve ‘BE’ traktörleri ile 2×4 ve 4×4 çekişli, kabinli ve klimalı farklı ve ergonomik modelleriyle üretim yapıyor.
Başak Traktör Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen geniş iç hacimli yeni tip kabini ve operatör konforunu ön planda tutan tasarımı ile gelişmiş havalandırma sistemi, modern gösterge paneli ve ergonomik kumanda kollarıyla operator rahatlığı üst seviyede tutulan ‘Plus’ serisi 47 beygir ile 90 beygir gücü aralığında 8 ana modelle çiftçilerin kullanımına sunuluyor.

Ayrıca yeni ‘BE’ serisi traktörleri ile orta, büyük çiftçiyi hedefleyen Başak traktör, 72.78 ve 88 beygir gücünde 3 ana model traktörleriyle çiftçinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için ürün sunuyor. Az yakıt tüketimi sayesinde ekonomik kullanım sağlayan, az bakım gerektiren, yüzde 100 yerli traktörleriyle tanınan Başak Traktör, 1914 yılından beri çiftçinin hizmetinde.

80-90 beygirlik yeni modeller

n 2013 Bursa Tarım Fuarı’nda ilk olarak sergilenen 60 ve 80 beygir yeni bahçe serisi traktörler, Adana Fuarı’nda bölge çiftçisinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi.
n Başak Traktör hem mevcut hem de yeni geliştirdiği ürünlerinde, öncelikli olarak yakıt tüketimi ve işletme maliyetini düşürmeyi hedefliyor. Ayrıca ergonomi ve kullanım kolaylığı da Başak Traktör için ön plana alınıyor.
n Ayrıca ‘Plus’ serisi traktörlerinde geniş iç hacimli yeni tip kabini ve operator konforunu ön planda tutan tasarımıyla gelişmiş havalandırma sistemi ve dijital klima sunan, modern gösterge paneli ve ergonomik kumanda kollarıyla kullanıcı rahatlığı üst seviyede tutuldu.
n Başak Traktör saha tanıtımlarına da devam ediyor. Çiftçinin deneyimini ön planda tutarak Gaziantep ve çevre il, ilçe ve köyleri ziyaret ederek tanıtım yapıyor.

 

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *