Balkan Şampiyonası sona eriyor

Kemer Golf&Country Club’da perşembeden beri devam eden 40. Engel Atlama Balkan Şampiyonası  Pazar günü şampiyonların belli olacağı Grand Prix müsabakalarıyla sona eriyor.

Beş farklı kategoride her yaştan sporcunun Balkan Şampiyonluğu için kıyasıya mücadele ettiği Engel Atlama Balkan Şampiyonası’nın 40’ıncısı bu sene İstanbul Kemer Golf&Country Club’da Türkiye Jokey Kulübü’nün ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.
Perşembe günü başlayan şampiyonada Bulgaristan, Hırvatistan, Romanya, Sırbistan, Yunanistan ve Türkiye’den yaklaşık 100 sporcu ve 160 at yarışıyor. Geçtiğimiz sene Yunanistan’da düzenlenen şampiyonada Türkiye, bayanlar ve ustalarda altın madalyanın sahibi olurken yine bayanlar kategorisinde ferdi şampiyonluğu da elde etmişti.
Bu yıl ise beş kategoride sahada.
Toplam 11 bin avroluk ödülün dağıtılacağı yarışmalarda beş farklı kategoride milletler kupası yarışmaları düzenleniyor. Şampiyona bugün ferdi Balkan şampiyonlarının belli olacağı Grand Prix müsabakaları ile sona erecek.
Etkinlik kapsamında ayrıca Balkan ülkelerinin temsilcilerinin katılacağı Balkan Konferansı da düzenleniyor. Kemer Golf&Country Club Atlı Spor Kulübü turnuvayı izlemek isteyen bütün sporseverlere açık olacak.

Bir önceki yazımız olan 5 yıldızlı milli takım! başlıklı makalemizde 2014 dünya kupası elemeleri, arda turan ve burak yılmaz hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *