Başbakan’dan 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İlköğretim Haftası ve 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Erdoğan mesajında şunları kaydetti:
“Türkiye, kalkınma, gelişme ve büyüme yolunda attığı büyük adımlarla, gerçekleştirdiği dev projelerle, elde ettiği tarihi başarılarla bölgesinin ve dünyanın yükselen yıldızı olmayı sürdürüyor. Elde ettiğimiz bu tarihi başarıların kalıcı ve sürdürülebilir olması için, hiç şüphesiz, gençlerimize, dolayısıyla eğitime yaptığımız yatırımları arttırmamız ve eğitimdeki kaliteyi yükseltmemiz gerekmektedir. Hükümet olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana bu şuurla hareket ederek eğitime büyük yatırımlar yaptık; eğitimin önündeki maddi engelleri kaldırdık, altyapı eksikliklerini giderdik, gerçekleştirdiğimiz reformlarla eğitimin özgürleşmesini sağladık.
İnanıyorum ki, hükümetimizin son 10 yıl içinde eğitime yaptığı yatırımlar sayesinde, gençlerimiz çok daha özgürlükçü, çok daha demokratik, çok daha aydınlık düşünceli yetişecek, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında son derece değerli katkılar sağlayacaklardır. Bu düşüncelerle, ilköğretim haftasını kutluyor, 2013-2014 eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, eğitim camiamıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Bir önceki yazımız olan Paris'te kritik görüşme başlıklı makalemizde abd, cenevre ve davutoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *