Başbakan Erdoğan’ın Edirne mitingi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trakya turunun 3. gününde Edirne, Uzunköprü ve Keşan’da toplu açılış törenlerine katıldı. Başbakan Erdoğan, yaptığı konuşmada kendilerini korkutmaya çalışan ve tehdit edenlere boyun eğmeyeceklerini söyleyerek, şunları söyledi:
“Bize korkmak yakışmaz. 1. Murat korksaydı, Edirne’yi fethedemezdi. Edirneli Fatih Sultan Mehmet korksaydı, İstanbul’u fethedemezdi. Şükrü Paşa, korksaydı Edirne’yi kahramanca savunamazdı. Gazi Mustafa Kemal korksaydı Samsun’a çıkamaz, milli mücadelenin kıvılcımını yakamazdı. Bizler de ecdadımız gibi cesur olacağız. Türkiye’de artık çetelerin dönemi sona ermiştir. Sermayenin, medyanın, karanlık örgütlerin, hükümet kurup hükümet devirme dönemi sona ermiştir. ”
‘Ahde vefasızlık var’
Yerel seçimlere sadece 3,5 ay kaldığını hatırlatan Erdoğan, “Her seçim öncesinde Türkiye’de uygulanmak istenen kirli senaryolar, bugünlerde yeniden devreye girmeye başladı. Bütün kirli ilişkiler, nankörlükler, ahde vefasızlıklar, kanunsuzluk, çirkin oyunlar, tehditler bugüne kadar sandıktan döndü. İnşallah sandıktan dönecek” dedi.
Üniversitelerde defalarca af ilan ettiklerini söyleyen Erdoğan, üniversite öğrencilerine şöyle seslendi:
“Ama bu aflarda yolsuzluklar var. Belli bir yılda üniversiteyi bitiren bitirecek. Sınırsız af verdiklerimiz üniversiteleri terör alanına çevirdiler. Üniversitelerde terör eylemlerine karışmış olanlar aflardan faydalanarak okullarımızı berbat duruma getirdi. Bundan sonra buna müsaade etmeyeceğiz. Öğrenci öğrenciliğini bilecek. Okuyacak okulunu bitirecek. Kardeşim 6 yılda bitireceksen bitir, 7-8-9 yıl sınırsız böyle bir şey olur mu? Harçı kaldırdık, harcın kaldırılmasını isteyen çevreler hala terör estiriyor. Hangi üniversite harç alınıyorsa bize bildirsinler, gereğini yaparız.”

Geziciler gelsin Ergene’ye baksın

Edirne programında ilk olarak Valilik tarafından onuruna verilen kahvaltıya katılan Erdoğan, çözüm süreciyle ilgili “‘Ne verdin, hangi pazarlığı yaptın’ diye itham ve iftirada bulunanlar var. Hiçbir taviz vermediğimizi onlar da biliyorlar” diye konuştu.
Erdoğan, çevre konusunda kendilerine yöneltilen eleştirileri de şöyle yanıtladı: Hani Türkiye’de çevreciler, Gezici’ler vardı ya, bu Gezici’ler, çevreciler biraz da Ergene’nin etrafından dolaşsınlar. Oralardaki belediyeler acaba niçin kollektör ağlarıyla Ergene’nin çevresini dayayıp döşemediler? Hesabını bir sorsunlar. 10 tane ağaç yerinden sökülüp bir başka yere dikiliyor. 3-3,5 milyar fidan ve ağaç diktik. Böyle bir iktidara ‘yeşil düşmanı’ diyecek kadar cüretsiz davrandılar. Dürüst olsalar gelir Ergene’yi, Meriç’i gezerler.”

Saç saça baş başa

Başbakan Erdoğan, Uzunköprü’ye gelmeden önce de miting alanında önde yer almak isteyen kadınlar arasında tartışma çıktı. Bazı kadınlar arasındaki tartışma kısa süre sonra saç saça baş başa kavgaya dönüştü. Kadınların kavgası araya girenler tarafından durduruldu.

Bir önceki yazımız olan PKK'nın yeni örgüt şeması başlıklı makalemizde abdullah öcalan, HPG nedir ve Murat Karayılan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *