Başakşehir Olimpa Konutları satışa çıktı

İstanbul’un en hızlı gelişen ilçelerinin başında gelen Başakşehir’e yatırım yapan Fuzul Yapı, yeni projesini satışa çıkardı. Olimpa Konutları, daha önce yapılan Olimpa AVM ve Olimpa Rezidans ile bütünleşerek ‘Olimpa Park’ adını alacak. Proje böylece AVM, konut, rezidans ve çarşı konseptiyle hizmet verecek.
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Başakşehir’in çehresini değiştiren önemli projelerin ardından yeni projelere devam ettiklerini söyledi. Bölgedeki tek alışveriş merkezi olan Olimpa AVM ve Olimpa Rezidans’ı da kendilerinin hayata geçirdiğini anlatan Akbal, 2000’li yıllarda başladıkları yatırımların son halkasını 160 milyon liralık Olimpa Konutları’nın oluşturduğunu dile getirdi.
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal da, bölgede çok önemli yatırımları hayata geçirdiklerini anlatarak, “Arsa yatırımlarımız devam ediyor. Yeni projeler inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

2015’te teslim edilecek
Fuzul Grup Pazarlama Müdürü Ümit Bozkurt, projenin 232 daire ve 55 cadde mağazasından oluştuğunu söyledi. Projeyi Kasım 2015 tarihinde tamamlamayı planladıklarını anlatan Bozkurt, şu bilgileri verdi:
“Projede ailelere yönelik olarak 131 ve 14 metrekarelik 3+1 ve 199 metrekarelik 4+1 daireler var. Fiyatlar ise 435 bin liradan başlıyor, 700 bin liraya kadar çıkıyor. Bu fiyatlara yüzde 18 KDV dahil. Bankalardan yüzde 25 peşinle 10 yıllık kredi kullanılabiliyor. Örnek dairemizi ise Olimpa AVM’de hazırladık.”
Projenin mimarı olan Aslı Özcan ise, tasarımda site ve mahalle konseptini bir araya getirdiklerini söylerken, Proje Satış Darnışmanı Neşe Beyatlı, projenin yatırımcılardan da ilgi görmesini beklediklerini vurguladı.

Bölgenin ilk müteahhidi
Eyüp Akbal, 1999’daki Marmara Depremi’nin ardından, gayrimenkul alanına girdiklerini belirterek, şunları söyledi:
“Başakşehir’e ilk KİPTAŞ girmişti. Ardından özel sermaye olarak biz geldik. Yaptığımız birbirinden farklı butik projelerle Başakşehir’in mimarisi değişmeye başladı. ‘Olimpa AVM’yi yapacağız’ dediğimizde herkes bize şüpheyle baktı. Olimpa AVM’yi yaptık. Olimpa AVM ile bölgedeki insan profili de binaların cepheleri de değişmeye başladı. Fuzul Yapı’nın farklı konseptteki özel projeleri Başakşehir yeni bir yüze kavuştu.”

Arsa fiyatları patladı
Başakşehir’in son yıllarda çok hızlı değer kazandığını ifade eden Eyüp Akbal, bölgenin yakınında Sağlıkkent, 3. Havalimanı, 3. Köprü, Kanal İstanbul, Bio İstanbul gibi projelerin hayata geçeceğini söyledi. Bu yatırımlar doğrultusunda ilçenin nüfusunun da hızla arttığını belirten Akbal, “Bölgeye metro da geldi. Marmaray’ın da gelmesiyle Üsküdar’a gitmek yaklaşık 50 dakika olacak” dedi.
Eyüp Akbal, bölgenin gelişmesine paralel olarak gayrimenkul fiyatlarının da arttığına işaret ederek, “2000’li yıllarda arsaların metrekare fiyatı 34 liraydı. Şimdi ise 3 bin lirayı buldu. En son metrekaresi 2 bin 900 liraya arsa satın aldık” dedi. Projedeki daire fiyatlarının ise metrekarede 3 bin 500 lira olduğunu kaydeden Akbal, “Bu fiyatları ise 5 bin liraya rahatlıkla çıkabilir. Kent Ariva’da bizen 350 bin liraya daire alanlar 1 yıl içinde bunu 600 bin liraya sattı” diye konuştu.

 

DAP Yapı ödüllü projelerini ışıklandırdı
Orjinal mimari anlayışıyla standart dışı tasarımlara sahip binalar inşa eden Dap Yapı, dış cephelere eklediği ışıklandırma fonksiyonuyla dikkat çekiyor.
Dap Yapı’nın Anadolu yakasında inşa ettiği Dragos Royal Towers, Royal Center, Dalga, Burgu, Tango ve Vazo Kule projeleri farklı mimarilerle hayata geçirilirken, Maltepe’deki Royal Center ve Burgu Kule’de deneme yayınlarına başladı.
İngiltere’de, Avrupa’nın en iyi gayrimenkul projelerinin seçildiği ödül töreninde, bu yıl en iyi mimari, gayrimenkul, iç tasarım ve yapı geliştirme kategorilerinde 26 ülkeden yüzlerce projeyle yarışan Dap Yapı, yarışmadan toplam 9 ödülle dönmeyi başardı. Firma, geçen yıl da, aynı yarışmada 5441 projeyle yarışarak, Yüksek Yapılar branşında birincilik ödülü kazanmıştı.

3 milyon $’lık bütçe
Projelerin ışıklandırılması için 3 milyon dolarlık bütçe ayrıldığını belirten Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, şunları söyledi:
“Yurt dışından gelen misafirlerimi İstanbul Boğaz’da yemeğe götürdüğümde, onları Köprü’yü görebilecekleri şekilde oturtup manzaranın büyüsüne kapılmalarını keyifle izliyordum. Aynı görselliği kendi binalarımıza da uygulamak istedim. Artık sadece gündüz değil, gece karanlığında da ışıl ışıl parlayan projelerimizin, bölgenin siluetine katma değer sağlayacağını düşünüyorum.”

 

ZEKERİYAKÖY’DE YÜZDE 5 ÖN ÖDEME KAMPANYASI
Ortadoğu Grup, inşaatını sürdürdüğü Merkez Zekeriyaköy projesinde kampanya bşlattı. Buna göre projeden yüzde 5 ön ödemeyle konut satın alınabiliyor.
Merkez Zekeriyaköy’den ev sahibi olmak isteyenler için çok özel bir kampanya yaptıklarını ve ödeme koşullarıyla da desteklediklerini belirten Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür, peşinatı küçük parçalara bölerek büyük ödeme kolaylığı sağladıklarını anlattı.
Gür, “Kampanyamız kapsamında daire bedelinin yüzde 5’lik bölümü ön ödeme şeklinde alınarak yüzde 20’lik peşinat Aralık 2014’e erteleniyor. Kalan kısım için ise, anlaşmalı olarak çalıştığımız bankalardan piyasa koşullarının altında maliyetlerle kredi kullanma imkânı bulunuyor” diye konuştu.

106 KONUTTAN OLUŞUYOR
Merkez Zekeriyaköy, 25 bin 360 metrekare alanda inşa ediliyor. Zekeriyaköy Çarşı’sına 700 metre yürüme mesafesinde olması ve Zekeriyaköy’ün iki ana giriş yolu üzerinde konumlandırılmış olması projenin en önemli ayırt edici özelliklerinden. Toplam 106 konuttan oluşan projede 2+1 çatı dubleksi dairelerin büyüklüğü 140 metrekareyken, 3+1 bahçe dubleksi dairelerin büyüklüğü ise 176 ile 200 metrekare arasında değişiyor. Merkez Zekeriyaköy, Büyükdere Caddesi’ne 11 dakika, Maslak’a 15 dakika, Mecidiyeköy’e ise sadece 25 dakika mesafede bulunuyor.

 

Oto World’de kaba inşaat tamamlandı
Tematik AVM’lerin gündemde olduğu günümüzde otomobile dair birçok ihtiyacın karşılanabileceği Oto AVM’lerine de ilgi artıyor. Dünyada örneklerine pek rastlanmayan Oto AVM’lerin sayıları İstanbul’da her geçen gün artıyor. Yatırımcılar, galericiler ve araç sahiplerine hitap eden Oto World Asya, Anadolu yakasının İlk Oto AVM’si olma özelliğiyle Pendik’te yükseliyor. Aralık 2014’te teslim edilecek projede inşaat planlanan hızıyla devam ederken kaba inşaat da tamamlandı.
Evra Grup ve Has Şirketler Grubu tarafından inşa edilen Oto AVM’de 365 iş yeri yer alıyor. Sıfır ve ikinci el araç galerilerinin yanında oto servislerinin, kafelerin ve restoranların yer alacağı Oto World Asya’da toplam inşaat alanı 95 bin metrekare. Oto pazarlarına ailesini götüremeyenlere yönelik de bir ihtiyacı karşılamayı amaçlayan projede metrekare satış fiyatı 3 bin 600 liradan başlıyor.
Projenin Türkiye’ye sağlayacağı ekonomik katkılara da işaret eden proje ortakları Ali Gedik ve Hasan Topaloğlu, Oto World’ün Anadolu yakasında galericiler ve yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirtiyorlar.

 

Bursa’ya yabancı yatırımcı akını
Bursa merkezli inşaat firması BakYapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, son bir yıl içinde Bursa’da yaptıkları projelere yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. İstihdam ve iş hacmi bakımından İstanbul’dan sonra gelen ilk şehir olan Bursa’yı uluslararası fuar ve zirvelerde tanıtmalarının meyvelerini topladıklarını anlatan Bakgör, “Kaliteli projelerimizle Bursa’yı üst lige taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Bakgör, gelecek sene İstanbul’daki birçok projede KDV yüzde 18 olarak uygulanırken, Bursa’da yüzde 8 olarak uygulanacak olmasının kent için bir şans olduğuna da dikkati çekti.

 

Gayrimenkul Zirvesi için geri sayım başladı
GYODER tarafından 2000 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen ve sektörün en önemli organizasyonu olma niteliği taşıyan Gayrimenkul Zirvesi’nin 13’ncüsü bu yıl 10 Aralık 2013 tarihinde İstanbul’daki Four Seasons The Bosphorus’da gerçekleştirilecek.
“Zirve Burası” konsepti ile kapılarını açacak olan Zirve, zengin içeriği, sektörü yakından ilgilendiren konu başlıkları ve deneyimli konuklarıyla 2013 yılını değerlendirirken 2014’ün yeni rotasını çizmeye hazırlanıyor.
Zirvede Türkiye ekonomisinin bugünü ve geleceğinin değerlendirilmesi, gayrimenkul sektörüne yabancı yatırımcının bakışı, mega projelerden marka şehirlere ve gayrimenkulde pazarlama konularına yönelik ‘Burada Çok Laf Var’ özel oturumunu yapılacak.

 

Emlak Konut GYO’nun ticarileri aralıkta satışta
Emlak Konut GYO ile Makro İnşaat & Akyapı Ortak Girişimi, Başakşehir’deki ‘540/4 Parsel’ adını taşıyan projesi aralıkta satışa çıkıyor. Projede farklı büyüklüklerde cadde mağazaları, food alanları ve restoranlar sokağı, çeşitli büyüklüklerde ofisler, çocuklar için açık ve kapalı tematik oyun ve eğlence parkları bulunuyor.
Makro İnşaat & Akyapı Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Ercan Uyan, 540/4 Parsel’in, Başakşehir ve Kayaşehir’de yaşayanların ve projenin hemen yan parselinde bulunan Avrupa’nın en büyük sağlık kenti İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü’nün tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde inşa edildiğini söyledi.
Projede yer alan cadde mağazalarının fiyatlarının uygun olacağını belirten Uyan, “KDV dahil satış fiyatı 165.000 liradan başlayacak” dedi.

 

Hendek’te dönüşümün ilk binaları yükseliyor
Ocak 2013’te Bakanlar Kurulu kararı ile riskli alan ilan edilen ve nisan ayında ilk yıkımın yapıldığı Sakarya’nın Hendek ilçesindeki Kemaliye Mahallesi’nde yerinde dönüşüm çalışmaları kapsamında temel atma töreni yapıldı.
1100 kişinin yaşadığı 63 dönümlük alanda yapılacak yeni kentsel dönüşüm projesinin yüzde 30’u inşaat, yüzde 70’si ise yeşil alan, meydan, park gibi sosyal donatı alanlarından oluşacak.
Toplam 18 bin metrekarelik tabanlı inşaat alanı içerisinde tüm binaların bodrum katları otopark olarak dizayn edildi. Çevreci bir anlayışla tasarlanacak binalarda apartman sakinleri evsel atıklarını evlerinden çıkarmadan bodrum katında bulunan çöp deposuna gönderebilecekler.

 

‘Marmaray’ı dünyaya örnek gösteriyoruz’
72 milyar euro’luk cirosuyla dünyanın önde gelen kimya şirketi olan BASF, 60’dan fazla ülkede üretim tesisi ve satış merkeziyle 2.3 milyar euro’luk ciro elde ettiği Yapı Kimyasalları Bölümü’nü oluşturan 30 kadar markasını ‘Master Builders Solutions’ adını verdiği tek bir marka çatısı altında birleştirdi.
Marter Builders Solutions markasının Türkiye’deki lansmanında konuşan BASF Yapı Kimyasalları Türkiye Genel Müdürü ve Rusya ve BDT Ülkeleri Pazar Yöneticisi Buğra Kavuncu, Marmaray’ın betonun dışarıda hazırlanıp bloklar halinde yerleştirildiği dünyanın en derin yapısı olduğunu hatırlatarak, “Marmaray’da kullanılan yüksek teknolojimizin arkasındayız. Marmaray’ı büyük bir gururla tüm dünyaya örnek gösteriyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Ensonhaber'in Hürriyet'e savaş açması başlıklı makalemizde en saçma ensonhaber manşetleri, en son haber ve en sonhaber resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *