Ayta Sözeri Türkan Şoray’a benzemek istiyor

Ardı ardına dizilerde boy gösteren ve ekranı seven şarkıcı Ayta Sözeri: Bana geleceğin Bülent Ersoy’u değil, Türkan Şoray’ı desinler…

‘Ulan İstanbul’ dizisinde ‘Umay’ karakterini canlandıran Ayta Sözeri, projesini, aşkı ve kimin tahtında gözü olduğunu anlattı…

“Dizideki ‘Umay’ karakteri bana çok benziyor.  O dizide yemek yapıyor mesela, ben de yemek yapmayı çok severim. İkimiz de sevgi insanıyız. Çiçekleri, kedileri, köpekleri seviyor; ben de hiç ayrımcılık yapmadan Tanrı’nın yarattığı her şeyi çok seviyorum…”

ERSOY’A KIRGINLAR

“Bülent Hanım’la hiç tanışmadım ama tanışsam çok mutlu olurdum. O, bu ülkenin en büyük sanatçılarından biri…
Trans bireyler Bülent Ersoy’a  biraz kırgın, onları unuttuğu için… Ama benim böyle şeylerim yok. Hayatın akışı içerisinde insanı muhakkak bir sürü şey etkiliyor, insanlar da farklı şekillerde davranmak zorunda kalabiliyor. Bunun sebebini bilmek lazım!”

Sözeri, “Size geleceğin Bülent Ersoy’u gözüyle bakanlar oluyor mu?” sorusunu ise şöyle cevapladı: “Bülent Ersoy’un tahtının varisi gibi şeylere inanmıyorum. O bir tane, bir Bülent Ersoy daha gelmez! Aynı şekilde bir  Zeki Müren, bir Sezen Aksu da gelmez bir daha.
Bana geleceğin Bülent Ersoy’u değil de, belki geleceğin Türkan Şoray’ı, Ajda Pekkan’ı deseler sevinirdim tabii. Ama Bülent Hanım adını sanat tarihine altın harflerle yazdırmış birisidir. ”

Bir önceki yazımız olan Yağmur Tanrısevsin Kaçak'ı ve hayatını anlattı başlıklı makalemizde Kaçak, Yağmur Tanrısevsin ve Yağmur Tanrısevsin Kaçak hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *