Aytaç’ın yeni sahibi kim?

Ülker markasını da bünyesinde bulunduran Yıldız Holding, Aytaç Et Entegre Tesisleri’nin yüzde 75’inin satın alınması için Yimpaş Holding’le ön anlaşma imzaladı. Satışın tamamlanması Rekabet Kurumu onayından sonra gerçekleşecek.
Aytaç Et Entegre Tesisleri için Yimpaş Holding ile yapılan anlaşmaya göre, Yıldız Holding ve iştirakleri, şirketin Çankırı Çerkeş’te 910 dönümlük arazi üzerine kurulu tesisinin yüzde 75’ini gayrimenkulleriyle birlikte satın alacak. Anadolu’da marka bilinirliği yüksek olan ve şu anda 216 çalışanı bulunan Aytaç Et, tüm mali yükümlülükleri ile birlikte 150 milyon liraya Yıldız Holding’e devredilecek. Anlaşma, Aytaç’ın sadece et entegre tesislerini kapsıyor. Satın alımın tamamlanması için Rekabet Kurumu’nun onayı gerekiyor.

Merkez Çankırı’da
1995 yılında Çankırı Çerkeş’te kurulan Aytaç Et tesisleri 912 dönüm arazi üzerinde toplam 217 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteriyor. Dünyanın sayılı entegre et tesislerinden biri olan fabrika, günde 750 büyükbaş, 2.500 küçükbaş hayvan kesimi ve yılda 7.500 ton işleme kapasitesine sahip. Aytaç Et, yılda 6.000 ton sucuk, 5.400 ton sosis, 7.920 ton salam ve 2.112 ton donuk ürün kapasitesine sahip.

 

Bir önceki yazımız olan Ali Babacan: Büyüme hedefinde riskler var başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *