Ayşen Gruda Kadınlar Hep Gülmeli’de rol aldı

‘Kadınlar Hep Gülmeli’ adlı tiyatro oyunda rol alan Ayşen Gruda, kadına şiddete yönelik konuştu; sevgisizliğin birçok şeye sebep olduğunu söyledi.

Ayşen Gruda, Betül Şahin ve Ebru Aytemur’un rol aldığı ‘Kadınlar Hep Gülmeli’, önceki akşam Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Oyundan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan ekipten Ayşen Gruda, kadına şiddetin artmasına üzüldüğünü söyledi: “Tutuculuk, cehalet, eğitimsizlik… Bir de sevgi azaldı  galiba, sevgisizlik…”
Gruda, “Kadına cinsel obje gibi mi yaklaşılıyor?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Dünyada da öyle aslında. Bu sadece bizim ülkemize mahsus bir şey değil. Ben diyorum ki her şeyin başı sevgi, sevgi, sevgi!”

ŞAHİN: ONUNLA  ÇALIŞMAK GURUR
Oyunda beş ayrı karakteri canlandıran Betül Şahin, “Ayşen Gruda gibi bir ustayla çalışmak nasıl bir duygu?” sorusuna “En büyük şansım hep büyük ustalarla ve isimlerle çalışmak oldu. Ayşen Gruda gibi duayen bir isimle oynamak bana hem gurur veriyor, hem de provalarda çok büyük desteğini görüyoruz!” şeklinde cevap verdi.

MESUT YILMAZ – CADDE

Bir önceki yazımız olan Bade Süalp'ten Elele dergisine özel röportaj başlıklı makalemizde Bade Süalp ve Bade Süalp röportaj hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *