Ayşe Önal Kimdir? Ayşe Önal biyografisi ve fotoğrafları

Son günlerde ‘Ayşe Önal kimdir’ diye soranların sayısında hızlıca bir artış yaşandı. Biz de netgazetesi.net olarak Ayşe Önal kimdir sorusunun yanıtını aradık ve sizlere bu yazıyı derledik. Ayşe Önal kimdir diye soranlar bu yazıya dikkat…

Ayşe Önal kimdir?

Ayşe Önal, 1955 doğumlu ünlü bir gazetecidir. Fakat Ayşe Önal’ı son birkaç yılda daha çok yazdığı kitaplardan ve son dönemde ise CHP milletvekili Şafak Pavey’in annesi olduğunu öğrenmemizden biliyoruz.

Bir dönem Nokta dergisi editörlüğü de yapan Ayşe Önal, bir dönem de Mehmet Altan ile ‘Z Raporu’ isimli televizyon programını hazırlamıştı.

2003 yılında Beyoğlu’ndaki otopark mafyasının saldırısına uğrayan Ayşe Önal’ı uzun süre birçok kişi Türkiye’de göremedi.

1996 yılında ‘en cesur gazeteci’ ödülünü kazanan Ayşe Önal, 2000 yılında da ‘Amazing Women’ isimli bir belgeseli 21 kadınla birlikte hazırlmıştı.

JİTEM’i ilk açıklayan gazeteci olduğunu söyleyen Ayşe Önal, ‘Kötülük mektupları’, ‘Kan görmeyi sevmem: yaşanmış Güneydoğu öyküleri’, ‘Hayata dönüş’, Lâl ü ebkem aşklar’ isimli kitapların da yazarıdır.

Ayşe Önal, 1996 yılında kızı Şafak Pavey ile birlikte ’13 Numaralı Peron’ isimli kitabı yayınlamıştı. Kitap yayınlandığı sırada Şafak Pavey 20 yaşındaydı…

Ayşe Önal fotoğrafları

Ayşe Önal fotoğraflarını sizler için derledik. İşte Ayşe Önal fotoğrafları…

 

Bir önceki yazımız olan Xero Abbas albümünü Jolly Joker’de tanıttı başlıklı makalemizde jolly joker, Kürt müzisyenler ve Xero Abbas hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *