Ateistler cennete gidebilir mi?

Papa’dan bu sefer de ‘ateist açılımı’ geldi… İtalyan La Repubblica gazetesinin kurucusuna mektup yazan Papa, ‘Tanrı’ya inanmayanların da affedileceğini’ belirtti

Ateistlere kucak açmasıyla dikkat çeken Papa Francesco bu sefer de cennete gitmek için Tanrı’ya inanmanın gerekli olmadığını söyledi. La Repubblica gazetesinin kurucusu Eugenio Scalfari’ye açık bir mektup yazan Papa, Tanrı’ya inanmayanların da affedilebileceklerini belirtti. Mektupta, “Cennete gitmek için Tanrı’ya inanmak zorunda değilsiniz” cümlesini kullanan Papa, Katolik inancının özünü açıklamak adına önyargısız bir diyalog başlatmak gerektiğinin altını çizdi.
Papa Francesco, geçtiğimiz temmuz ayında, “Eğer bir eşcinsel Tanrı’yı arıyorsa, ben kimim ki onu yargılayayım” diye konuşmuştu. Eşcinsellere ılımlı yaklaşan Papa, Fransa’da yaşayan eşcinsel bir gencin kendisine mektup yazması üzerine telefon açıp endişelenmemesi gerektiğini söylemişti. Geçtiğimiz günlerde isem Papa’nın, kendisine mektup yazan bekâr bir hamile kadını arayarak, “Kimse çocuğunu vaftiz etmezse ben ederim” dediği basına yansımıştı.

Bir önceki yazımız olan Karnından 2 kilo kokain çıktı başlıklı makalemizde kokain, mide ve Tabitha Leah Ritchie hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *