Aslan Burcu 2014 burç yorumları

ASLAN BURCU – 23 Temmuz -23 Ağustos

İŞ, PARA VE KARİYER
Aslan ve Yükselen Aslan’lar 2014 yılında Temmuz’un son haftasından itibaren oldukça şanslı bir sürecin içine girecekler. Burcunuzda ilerleyecek olan bereket gezegeni Jüpiter transiti sayesinde yaşam enerjiniz çok daha rahat bir şekilde etrafınıza yansıtabileceksiniz. Yılın ilk ayları iletişimsel konularda biraz yıpratıcı geçebilir. Transit Mars’ın Terazi burcunda Temmuz sonuna kadar devam edecek geçişi ve 1 Mart – 24 Mayıs tarihleri arasındaki retro hareketi yakın çevrenizle olan paylaşımlarınızda birtakım blokajlar getirebilir. Bu süreçte şans gezegeni Jüpiter Yengeç burcunda ilerlerken size ruhsallık ve arınma yolu ile huzur bulmanızda yardımcı olacaktır. Temmuz ayına kadar olan dönemde büyük şirketlerden gelen fırsatlar kapınızı çalabilir. Bu imkânları değerlendirebileceğiniz süreç ise 16 Temmuz 2014 itibariyle başlayacaktır. 2015 yılının Ağustos ayına kadar sizi ilgilendiren tüm konularda yenilenme gücüne sahip olacaksınız. Evlenme veya çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz.
Akrep burcunda ilerlemekte olan Satürn gezegeni geçen yıldan beri aile, yuva ve yerleşim yerinize ait konularda sizden ciddi adımlar atmanızı istiyor. 2014 yılında Satürn gezegeni 9 – 23 Ağustos arasında doğmuş olan Aslanları biraz daha fazla zorlayacaktır. Sabrınızın test edildiği hissine kapılabilirsiniz. Yaşam temellerinizi sağlamlaştırmak için çalışırken, gelecek hedeflerinizi ciddiyetle ele almalısınız. Yuvanıza ait konulardaki sorumluluklarınız, mesleki konulara yeterince odaklanmanızı zorlaştırabilir. Aile büyüklerine, ebeveynlere ait konular bağlayıcı olabilir. Evlilik gibi ciddi konularda da önemli gelişmeler yaşanabilir. Evlenerek sorumluluk üstlenme olabileceği gibi yolunda gitmeyen bir ev hayatı da Satürn’ün testleri karşısında ciddi sarsıntılar geçirebilir.

AŞK, EVLİLİK VE İLİŞKİLER
2014 yılında Ağustos ayından sonra şans gezegeni Jüpiter’in burcunuza geçmesiyle tüm Aslan ve Yükselen Aslan’lar için keyifli bir süreç başlayacak. Çevrenizle ilişkilerinizde ve kendinizi ifade etmek istediğiniz konularda daha rahat koşullar içinde olacaksınız. Karşınıza çıkacak kişiler size mutluluk getirebilir, yeni fırsatlar hayatınıza neşe katabilir.
Uranüs’ün de sizin gibi ateş elementinden olan Koç burcundaki destekleyici etkisi sayesinde aşk kapınızı hiç beklenmedik bir yer ve zamanda çalabilir. 2014 yılında 1 – 9 Ağustos arasında doğmuş olan Aslan’lar ani başlayabilecek ilişkilere daha açık olacaklar. Yurtdışı seyahatleri veya yabancı kültürlerden olan kişiler ufuklarınızı genişletmeniz ve yeni tecrübeler edinmenizi sağlayabilirler.
Evlenmeyi düşünen veya yeni bir yerleşim yerine geçmeyi düşünen Aslan’lar henüz harekete geçmediyse, bu yıl sonuna kadar hayatlarını sağlam temeller üzerine oturmak durumundalar. Güçlü beraberlikler daha da güçlenirken, pamuk ipliğine bağlı ilişkiler sona erme noktasına gelebilir. Yuvanız ve kariyer hedefleriniz arasındaki dengeyi üzerinize düşen sorumlulukları gerektiği gibi yerine getirerek yapmalısınız.
Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde aşkı yakalamanız daha kolay olacaktır. 29 Eylül – 23 Ekim arasında arkadaşlarınızla paylaşımlarınız olumlu etkiler altında olacaktır. 16 Kasım – 10 Aralık arasındaki dönemde Venüs’ün güzel desteğiyle aşk hayatınız hareketleniyor. Sizi mutlu edecek heyecan getirici deneyimler yaşayabilirsiniz.

SAĞLIK
2014 yılının ilk yarısı gökyüzündeki geri hareketler ve özellikle Mars geri hareketi herkesi yoracak gibi görünüyor. Ocak ayının sonuna kadar devam edecek olan Venüs geri hareketi sağlık ile ilgili alanda eksik bırakmış olduğunuz tedavilerinizi tamamlamanızı gerektirebilir.
Satürn’ün Akrep burcundaki transiti de özellikle 9 – 23 Ağustos arasında doğmuş olan Aslan ve yükselen Aslan’ların iskelet sistemine ait konularda birtakım şikâyetler yaşamalarına sebep olabilir. Bebek sahibi olmayı isteyen Aslan ve Yükselen Aslan kadınları için ise 2014 yılı hamilelik ve
bebek getirebilir.

Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?
Merkür 2014 yılında 6 – 28 Şubat, 7 Haziran – 1 Temmuz ve 4 – 25 Ekim 2014 tarihleri arasında 3 kere geri hareket yapacak. Merkür’ün su elementlerinde başlayacak olan bu geri hareket dönemlerinde birtakım aksaklıklar gündeme gelebilir. Merkür geri giderken yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir. İletişimlerinizde daha anlayışlı davranmalısınız.
6 – 28 Şubat 2014 arası Merkür Balık burcunda geri gitmeye başlayacak ve Kova burcuna doğru geri hareket yapacak. Başkalarıyla ortaklık içinde olduğunuz maddi konularda aksaklıklar yaşayabilirsiniz.
Merkür 7 Haziran – 1 Temmuz 2014 arasındaki geri hareketine Yengeç burcunda başlayacak ve İkizler burcuna doğru geri gidecek. Bu süreçte kontrolünüz dışında gelişen olaylar sosyal hayatınızda birtakım aksaklıklar yaşamanıza sebep olabilir. Özel hayatınızla ilgili konulara daha fazla odaklanabilirsiniz. Dedikodulara, ikiyüzlü kişilere ve arkanızdan iş çevirenlere çok dikkat etmelisiniz.

Yükselen burcunuza göre 2014

Yükselen Koç: 2014 yılında ortak finansal alanda etkisini devam ettiren Satürn transiti size başkalarıyla birlikte hareket etmekte olduğunuz yatırımlarda sıkışma yaşatabilir. Yatırım konularında 1 Mart – 24 Mayıs arasında riske girmemelisiniz. Güç çekişmeleri ve otorite ile mücadele üzerinizde aşırı stres yaratabilir. Yılın ikinci yarısında Jüpiter sizi yılın aşkta en şanslı burcu yapıyor.
Yükselen Boğa: Akrep burcundaki Satürn transitinin ilişkiler, ortaklıklar ve finansal paylaşımlar gibi konularda sebep olduğu bağlayıcı koşullar, istediğiniz gibi hareket etmenizi engelleyebilir. Öte yandan Mars transiti de çalışma ortamınızda rekabet durumu yaratabilir. Özellikle Mars’ın geri hareket yapacağı 1 Mart ile 24 Mayıs arasında gerginlikler yaşanabilir.
Yükselen İkizler: 2014 yılının sonuna kadar iş hayatında sistemli bir çalışma temposu içinde olmanız yararınızadır. Çünkü Neptün transiti etkisiyle kariyer konularında yanlış kararlar alma riski içine girebilirsiniz. 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki Mars retrosu aşk hayatınızda sizi zorlayabilir. Temmuz sonrasında burcunuza geçecek olan Jüpiter sizi ilişkilerinizde popüler yapacaktır.
Yükselen Yengeç: Temmuz 2014 itibariyle Aslan burcuna geçecek olan Jüpiter parasal alanda sizi yılın en şanslı burcu haline getirecek. Yaratıcı yeteneklerinizi yüksek bir özgüven ile geliştirebilirsiniz. Plüton transiti etkisinde her türlü ilişkilerinizde bir güç savaşı içine girmiş gibisiniz.
Yükselen Aslan: Yıl genelinde dikkatli hareket etmeniz gereken en önemli konuların başında ortak finans alanı geliyor. Parayla ilgili girişimlerde sağlam adımlar attığınıza emin olun. Yurtdışıyla ilgili işler ufkunuzu genişletecektir. 1 Mart – 24 Mayıs tarihleri arasındaki Mars retro hareketi iletişimsel alanda birtakım blokajlar getirebilir.
Yükselen Başak: İlişkilerinizdeki sorunları çözmek için 31 Ocak’a kadar olan zaman dilimini kullanabilirsiniz. 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki Mars retrosunda şahsi ve ortak kazançlar konularında ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ağustos sonrasında maddi eksende süregelen stresler ve engeller hafifleyerek size rahatlama getirmeye başlayacaktır. Bu dönemde Jüpiter’in de Aslan burcuna ilerlemesi kendi iç dünyanıza dönerek ruhsal olarak arınmanıza yardımcı olacaktır.
Yükselen Terazi: Akrep burcunda ilerleyen Satürn sizi maddi konularda sıkıştırmaya devam edeceği için para ile ilgili alanlarda sabırlı davranmalısınız. Jüpiter etkisiyle yılın ilk yarısında mesleki platformda kurduğunuz bağlantıları ve yaptığınız girişimleri yılın ilk yarısında sosyal hayata aktarabilirsiniz. Mars’ın geri hareket yapacağı 1 Mart – 24 Mayıs tarihleri arasında evliliklerdeki dengeler aniden değişebilir.
Yükselen Akrep: Hayata bakış açınızda farklı yaklaşımlar geliştirmek ve daha fazla sorumluluk üstlenmek durumundasınız. 1 Mart – 24 Mayıs arasında Mars geri hareket yaparken sinirleriniz gerilebilir ve tepkilerinizi kontrol altında tutmakta zorlanabilirsiniz. Gizli düşmanlıklara karşı uyanık olmalısınız.
Yükselen Yay: Uranüs desteği ile yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarmak için kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Ancak Temmuz ayına kadar süreçte, özellikle 1 Mart – 24 Mayıs arasında aşk hayatınızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Temmuz sonrasında Aslan burcuna geçecek olan Jüpiter’in getireceği çevresel fırsatları olumlu değerlendirmelisiniz.
Yükselen Oğlak: Satürn etkisi altında olan grup çalışmalarında daha fazla sorumluluk üstlenmek durumundasınız. Yılın ilk yarısında ikili ilişkilerde şanslı konumdasınız. Ancak Uranüs’ün aile ve yerleşim yerine ait konularda getirebileceği ani gelişmeler sizi şaşırtabilir. Mars’ın geri hareket yapacağı 1 Mart – 24 Mayıs tarihleri ev ile kariyer ekseninde oldukça zorlayıcı geçebilir.
Yükselen Saka: Yılın ilk yarısında Jüpiter’in olumlu desteğini çalışma hayatınızla ilgili konularda hissedeceksiniz. Akrep burcunda ilerleyen Satürn kariyerinizde çok daha ciddi odaklanmanızı gerektiriyor. Mars’ın geri gideceği 1 Mart – 24 Mayıs tarihleri arasındaki dönemde çıkacak problemleri çözmek enerjinizi tüketebilir. Neptün etkisiyle maddi alanda yanlış kararlar alabilirsiniz.
Yükselen Balık: Mars yılın ilk yarısında Terazi burcunda uzun süre kalacağı ve Uranüs ile sert etkileşim kuracağı para konularında beklemediğiniz engellerle karşılaşma ihtimali yüksek olabilir. Alacak, kredi, borç ve ödeme konuları özellikle 1 Mart – 24 Mayıs arasındaki Mars retrosunda karmaşıklaşabilir, planlarınız yolunda gitmeyebilir.

2014’e genel bakış
Bu yıl daha çok Temmuz ayına kadar bekleme ve hazırlanma dönemindesiniz. Jüpiter, Yengeç burcundayken hayatınıza arınma, kendinize dönme fırsatı ve olayları akış içinde değerlendirebileceğiniz bir dinlenme, düşünme imkânı getirmekte. 16 Temmuz tarihine kadar Jüpiter daha çok ruhsal arınma, temizlenme ve sıkıntılardan kurtulma yönünde etki gösteriyor. Ailevi konular, eskilerle ilgili gelişmeler, geçmişe yönelik ya da sizi duygusal açıdan bağlayan konular kendiliğinden çözülme ve toparlanma yoluna girebilir. Yılın ilk yarısında yapacağınız şeyler, aslında ikinci yarı için hazırlanma şeklinde olabilir. 16 Temmuz’da Jüpiter’in burcunuza ilerlemesi ile birlikte hayatınız açısından yeni bir döngü başlamakta. Jüpiter şansı, gelişmeyi, öğrenmeyi, hayatı anlamayı ve geniş ilişkilerden yararlanabilme olanaklarını sunan gezegendir. Jüpiter hem maddi, hem de manevi zenginlikler ve iyi huyla yakından ilişkili olduğu için bu dönemde kişisel planda önemli adımlar atabilir ve kendinize olan güveninizi tazeleyebilirsiniz.

Gecikmeler olabilir

Bu sayede 2014’ün ikinci yarısında ve 2015’in ilk yarısında daha fazla parlayacağınız, dikkat çekeceğiniz, yabancılarla ilişkilerinizi geliştirebileceğiniz, daha sık yolculuk yapabileceğiniz, eğitimde, kişisel alanda ve kariyer konularında güçlü kişilerden destek göreceğiniz fırsatlar ortaya çıkacaktır. Babanızdan gelebilecek olanaklar ya da erkekler açısından baba olmak söz konusu olabilir. Eğer yükselen burcunuz Aslan ise, bu size girişimlerinizde ilerleme ve güven sağlayacaktır.
Ancak bu arada Satürn’ün getirdiği kısıtlamaları da hatırlamakta fayda var. Satürn özellikle bu süreçte 9 Ağustos’tan sonra doğmuş olan Aslan’lara daha fazla disiplin, bazı sınırlamalar ve dikkatli olma ihtiyacı getirmekte. Şu anda ev, ailevi konuları, toprakla ilgili konuları açıklayan evde, Akrep burcunda ilerleyen Satürn sizi fazlasıyla oyalıyor ve kendi içinizde düşünmeye itiyor. Bu dönemde, özellikle yükselen burcu Aslan olanlar için kariyerlerinde zaman alan uğraşlar, beklemeler ve gecikmeler söz konusu olabilir. Aslında Satürn bu süreçte sizi gelecek yönünde düşünmeye ve harekete geçmeye yöneltiyor ancak bir dip noktasından da geçilmekte. Bu sayede eksik yönlerinizi tamamlayabilir, kendiniz için sabırlı davranarak bir temel atabilirsiniz. Bu yıl neyse ki Jüpiter’in yılın ikinci yarısında burcunuza ilerlemesi üzerinizdeki ağırlığı ve ataleti azaltmaya başlayacak. Kısaca Satürn Akrep burcunda ilerlerken ailevi sorumluluklar, eve yönelik işler ağır basarken, kendinizi meslekten çok özel konulara odaklamanız gerekebilir.

Bakış açınız değişecek
Bu arada Uranüs’ün 2010’dan bu yana Koç burcunda ilerlemesi pek çok Aslan için tazeleyici ve yenilikçi düşüncelere açan bir rüzgâr estirmekte. Uranüs yenilenmeyi, sürprizleri ve uyanışları anlatan gezegen olarak, bu süreçte hayatınıza yeni insanlar, uzaklarla ilgili konular, eğitsel imkânlar getirebilir. Yeni bir bakış açısı kazanmak, ufkunuzu genişletmek konusunda sürpriz deneyimlerle karşılaşabiliriz. Aynı zamanda uzaklarla ilgili haberler, yolculuklar, yeni düşünce ve bakış açıları da hayatınıza heyecan getirebilir. Bakış açınızı ‘reset’leyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu etkiler Temmuz sonrasında daha dikkat çekici hale gelebilir.
Ancak finansal konularda, borç alacak işlerinde, içerisinde miras olan durumlarda ve genel olarak harcamalarınızda ve spekülatif konularda kimi zaman çok parlak ve gerçekmiş gibi olan koşullara dikkat etmeli, bu konularda kendi kendinizi kandırmamaya dikkat etmelisiniz. Kimi zaman parasal konularda, bankaya yönelik işlerde yanılma, hatalı değerlendirme ve aldaltılma riski içeren koşullar ortaya çıkabilir. Kredi kullanırken de elinizdeki kaynakları gerçekçi bir şekilde değerlendirmeye dikkat etmelisiniz.
Ayrıca bu süreçte, 2008’den bu yana çalışma koşullarınızda yaşanan yorucu değişim ve dönüşümler var. Bu süreç 2015 yılına kadar ani değişiklikler yeni bir çalışma ve iş ortamı yaratmanıza yardımcı olabilir.

[highlight]BURÇ YORUMLARI BÖLÜMÜ İÇİN TIKLAYIN[/highlight]

Bir önceki yazımız olan Eyşan Özhim "Benimle Oynar mısın'ı yorumladı başlıklı makalemizde Benimle Oynar mısın, Eyşan Özhim ve eyşan özhim kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *