Artık yaşlı görünmeyeceksiniz!

Yaşlılıkta meydana gelen kırışıklıkları ve akne izlerini tamamen veya kısmen gidermekte fenolle yapılan kimyasal soyulma en etkili yöntem

Geçenlerde Arjantin’de yapılan bir estetik kongresinde katılımcı doktorlara güzel görünmenin şartı sorulduğunda verdikleri cevap, “Yüz derisi gençliği” oldu. Lekesiz ve kırışıksız bir yüz kadınları daha genç gösterir. Hiçbir yüz germe ameliyatı tek başına yüz derinizin kalitesini düzeltip sizi daha genç göstermez. Bizde bu nedenle her yüzünü gerdiğimiz hastaya cilt gençleştirmesi uygularız.
Eğer yaşlanmış ve kırışık bir cilde sahipseniz size en çok faydalı olacak, fenolle yapılan kimyasal soyulma (Exoderm) yöntemidir. Bu tedaviyle yaşlanmış cildiniz adeta bir maske gibi düşüp yerine kırışıksız ve çok daha genç olan bir deri (bebek derisi) gelir.

Deriyi alevle yakarlardı
Tarihte Orta Asya’da Türklerin gözlerini deri parçalarıyla kapatıp alevle yüzlerini yaktıkları ve bu sayede gençleşme sağladıkları bilinir. Bu, günümüzdeki lazer uygulamalarına benzer bir yöntem. I. Dünya Savaşı’nda kullanılan kimyasal silahlardan hayatta kalan askerlerin evlerine genç bir yüzle dönmeleri sadece karılarının değil doktorların da dikkatini çekti, bu sayede kimyasal soyulma yöntemleri estetik amaçlı olarak uygulanmaya başlandı. İş kazaları sonucu yanan yüzlerin iyileştikten sonra (eğer fazla tahribat ve izler meydana gelmemişse) daha genç görünmeleri bazı asitler ve özellikle fenolün yüz derisini soymak için kullanılmasına yol açtı.
Kimyasal yanıklar sonucu cildin yüzeysel tabakalarında kolajen artar ve bu sayede bağ dokusu da çoğalır, cilt daha elastik, gergin ve kırışıksız bir görünüm kazanır, lekeler kaybolur. Güneş ve sigarayla kalınlaşmış yaşlı deri incelir ve gençleşir. Kimyasal soyulmadan sonra deriniz tekrar normal kalınlığına kavuşur ve daha elastik, canlı hale gelir.

15 güne 15 yıl gençleşme
Yüz derisini soyan asitler arasında en başarılı olanı ve aynı zamanda en kuvvetlisi fenol. Sonuçları çok etkileyicidir ve Fransızlar bu yönteme “Kimyasal yüz germe” der. İyileşme süreci yaklaşık 15 gündür. Hastalar bu sürenin sonunda 15-20 yaş daha genç görünür. Exoderm, yaşlılığa bağlı kırışıkları yüzde 90-95 oranında, akne izlerini de yüzde
60-70 oranında azaltır.

Gençleştiren kök hücreler
Günümüzde artık güzellik yok, genç veya yaşlı insan var. İnsanların gençliği onların kendi kök hücrelerinde saklı. İnsan vücudunda en çok kök hücre bulunan dokularda yağ ve kan. Yaklaşık 20 senedir hastalarıma yağ enjekte etderim ve her yağ enjeksiyonundan sonra hastaların ellerinin ve yüzlerinin daha genç göründüğünü hayretle
izlerim. Bugünkü bilgime göre, bu yağ dokusunun içinde bulunan kök hücrelerden kaynaklanır.
Her insanın vücudu
onun kendi kök hücre bankasıdır. Her zaman bankanızdan faydalanabilirsiniz.
Kimyasal soyulmalarda tek tehlike, bazı bünyelerde keloid denen izlerin meydana gelmesi ve
nadiren ağız çevresinde uçuk oluşması. Bunun dışında çok güvenilir bir yöntem. Doktorunuza
15 gün veriyorsunuz karşılığında 15 sene alıyorsunuz. İyi bir alışveriş,
değil mi?

Bir önceki yazımız olan Probiyotiklerin yararları neler? başlıklı makalemizde diyet, ergenlik ve ergenlik dönemi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *