Artık 80’ler’de değiliz

Yıl 1980’ler gibiydi sanki. Her an İbrahim Tatlıses çıkacak, o muhteşem sesiyle ‘Mavi Mavi’ diyecek ve peşinden film başlayacaktı. Yok yok Orhan Baba olmalıydı zannımca ‘Batsın Bu Dünya’ dedikten sonra çıt çıkmayan evin televizyonundaki! Ya da Ferdi Tayfur muydu ‘Derbeder’ deyip derbeder eden? Müslüm Gürses’ti 85’lerde ‘Çare Sende Allah’ım diyen.

Evet evet ne furyaydı 1980’ler; videoklip filmler, vurulsa da ölmeyenler, sevip de söyleyemeyenler.
Her şeyin 1980’lerde kaldığını düşünmüştüm. Yaşanmışlıkların yaşanacaklara ayna tutacağını da. Aradan geçen 30 senede ne değişmiş diye bir bakayım dedim kendimce. Evet çok şey değişmişti! Artık İmparator ‘Mavi Mavi’ demiyor, Hülya’nın gözlerinin içine bakmıyordu. Göksel ‘Acıyor Acıyor’ diyordu! Bir kısım gençlik lüks arabaların içinde birbirilerinin etrafında dakikalarca dönüyor, gözlerinin içine bakıyor belki de sevip de söyleyemiyordu. Gökhan Kırdar ritmini Polat Ağabey’in kurşununa göre ayarlıyordu. İzleyenler Kutsi’nin okuduğu ezanda buluyordu aradığı huzuru…
İsimler değişmiş kurgular aynı kalmıştı. Yani bana sorarsanız aynen şöyle olmuştu; ‘Arkadaşlar siz sağa sola bakın biz bi şarkı söyleyip üzerinden geçeceğiz’
Artık oyunculuklar değil şarkılar, sazlar, sözler varmış(tı)
Dizi fragmanları yerini ‘diziklip’lere bırakmış(tı)
Şarkıcıdan gelen duygu oyuncuya işlenmiş(ti)
Klip modunda tarifi aşk olan diziler, 1980’lerden taşmış 2013’lere ulaşmış(tı).
Artık di’li geçmiş zaman eki ti’li geçememiş zaman eki oluvermiş(ti)
Ama evet tek fark vardı, artık kendileri söyleyip kendileri oynamıyorlardı.
Mersin’e giden otobüsümüz Tersine mi döndü? Mersin’e değil de Tersine miydi biletler! Hani cam kenarıydı benim ki hani yeni yerler?
Değerli yolucularımız Mersin’den kalkan otobüsümüz Tersine otogarına ulaşmış bulunmaktadır. Yolculuğunuzda bizleri tercih ettiğiniz için ayrıca kıvanç duyarız.

Bir önceki yazımız olan El Kaide için savaşmayacağız başlıklı makalemizde abd askerleri, eleştiri ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *