Arkadaşını vuran asker intihar etti

Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı Ahiboz Jandarma Karakolu’nda vatani görevini yapan jandarma Er Uğur Özdel, “badi”si olan jandarma er Osman Denktaş’ı piyade tüfeğiyle vurduktan sonra intihar etti.

Özdel’in, kendisini intihar etmekten vazgeçirmeye çalışan Denktaş’ı silahı elinden almaya çalışırken yanlışlıkla vurduğu, daha sonra da intihar ettiği kaydedildi. Silah sesine koştular Karakolda görevli diğer personel silah sesleri üzerine olayın yaşandığı bölgeye koştu. Özdel olay sırasında yaşamını yitirirken, ağır yaralanan Denktaş ise diğer askerler tarafından Gölbaşı Havsak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Denktaş burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Jandarma er Osman Denktaş’ın Mardin Derik, jandarma er Uğur Özdel’in ise Diyarbakır nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Keçiören Adli Tıp Morgu’na kaldırılan erlerin cenazeleri memleketlerine gönderilerek burada defnedildi. Jandarma Genel Komutanlığı’nın olayla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi.

Bir önceki yazımız olan 3. Köprü Yunus Emre olsun başlıklı makalemizde 3. köprünün adı, alevi ve cumhurbaşkanı abdullah gül hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *