Apple’ın kurucusundan Windows’a şok sözler!

ABD’nin California eyaletinin Cupertino kenti merkezli teknoloji firması Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak, ABD merkezli yazılım şirketi Windows’u yerden yere vurdu.

İngiltere merkezli yayın kuruluşu BBC’den Linda Yueh’ye konuşan Wozniak, Microsoft’un “uzun yıllar önce” yakaladığı başarısının “üzerine yattığını” belirtti. Röportajında firmayı eleştiren Wozniak, firmanın 2000 yılından beri yönetim kurulu başkanı olan Steve Ballmer’ın yönetiminin firmanın kurucusu Bill Gates’inki kadar önemli olmadığını savundu.

CEO’ya övgüler
Röpotajında Apple’la ilgili de bilgiler veren Wozniak firmanın CEO’su Tim Cook’a övgüler yağdırdı. Wozniak firmanın 2011 yılında hayatını kaybeden kurucu ortağı Steve Jobs’un Cook’u seçmesini ise “Steve Jobs bu firmayı mükemmelleştireceğini hissediyordu. Tim Cook’u da bu poziyona bu şekilde seçti” diyerek açıkladı. Apple’a yöneltilen yeni ürün çıkaramama eleştirilerine de yanıt veren Wozniak “insanlık için büyük ilerlemeler her yıl gerçekleşmiyor” dedi. Wozniak, Apple’ın başarısının sırrının ise yenilikçi olmasında olduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan ODTÜ'de nöbet devam ediyor başlıklı makalemizde ankara, görev ve odtü hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *