Altı firmadan yatırım çekti

İncesu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özkaya son dönemde yaşanan gelişmeler sonucunda bölgede önemli firmalara ev sahipliği yapmaya başladıklarını belirterek, “Önümüzdeki 10 yılda bölge hızla gelişecek” dedi.

OSB’de 8 firmanın üretime devam ettiğini söyleyen Özkaya, şunları kaydetti: “Kayseri-Adana Karayolu üzerinde Kayseri’ye 36 kilometre mesafede kurulan İncesu OSB 740 hektar alan üzerindeki 157 sanayi parselinden oluşuyor. Çok sayıda parsel sanayiciye verilmiş durumda. 8 firmanın faaliyette olduğu bölgemizde önümüzdeki günlerde 6 büyük firmanın daha yatırımlarını tamamlayıp üretime geçecek olması bizi daha da umutlandırıyor. Turkuaz Seramik ve Filli Boya gibi önemli markalar üretimde. Bölgede şimdilerde 500 dolayında çalışanımız var. Halen bölgemizde 6 firmanın yatırımları devam ediyor. Kütahya Yapı Kimyasalları ve His Yalıtım’ın inşaatları devam ediyor. DYO, Boydak Holding şirketlerinden Form Sünger’in yatırım kararı alması bölgemizi daha hızlı büyütecek. Yıl sonuna kadar 1000 kişiye istihdam sağlanmış olunacak. Bugüne kadar yapılan yatırımlara bakıldığında inşaat sektörüne yönelik bir gelişme olduğunu görüyoruz. İnşaat hızlı büyürse üretim alanında gelişmeler olumlu olur.”

Bir önceki yazımız olan Okul Servis Ücretleri Ne Kadar Oldu? başlıklı makalemizde okul servis ücretleri ne kadar oldu, okul servisleri ve Okul servisleri kaç tl hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *