Ali İsmail Korkmaz’la alakalı yeni görüntüler

Korkmaz ailesinin avukatları, olaya ilişkin görüntüler üzerinde profesyonelce oynandığını gösteren çarpıcı kanıtları açığa çıkarttı. Buna göre, Korkmaz kameralarda hem Harman Fırın, hem Beşik Otel önünde görüldü.
Ancak 01.05’te dövüldüğü belirlenen Korkmaz’la ilgili Harman Fırın’ın kamera görüntülerinin saatlerinin diğer görüntülerle uyuşmadığı fark edildi. Beşik Otel’le Harman Fırın’ın kameralarının saatleri arasında 18 dakika 50 saniye farklılık saptandı. Harman Fırın’ın kameralarındaki saatin gerçek zamandan 1 saat 8 dakika farklı olduğu da açığa çıktı. Bu nedenle, Ali İsmail’in eşzamanlı olarak iki kamera görüntüsünde de görüldüğü belirlendi.

O görüntü silinmiş
Polisin “silinmiş, kurtarılmaz” raporu verdiği kamera görüntülerini kurtararak, cinayetin aydınlatılmasını sağlayan Jandarma Kriminal Laboratuvarı’ndan yeni bir rapor daha geldi. Jandarmanın kurtardığı yeni görüntülerde, Korkmaz’ın sokağa girdiğinde de dayak yediği görülüyor. Avukatlar, bu dayağı atan kişinin polis Hüseyin E. olduğunu belirterek, tutuklanması için savcılığa başvurdu.
Korkmaz, buradan kaçtıktan sonra Harman Fırın’ın önünde ikinci kez dövülüyor. Korkmaz’ın kaçtığı sırada Beşik Otel kamerasında kesinti meydana geliyor. Jandarma raporunda Beşik Otele ait kamera kayıtlarının 00.16.42’den, 00.17.56’ya kadar (74 saniye) kesintiye uğradığı ve sonra 30 saniyelik bir görüntünün ardından 18 dakikalık görüntünün daha bulunamadığı vurgulandı. Raporda, Korkmaz’ın sokaktan çıkışının da bu nedenle tespit edilemediği kaydedildi.
Tanık anlatımlarına göre, söz konusu 74 saniyelik görüntülerde, Korkmaz için “Yakalayın” talimatı verilmesi ve yakalanması, yeniden dövülmesi anları bulunuyor. Avukatlar hem Korkmaz’ı ilk döven polisin hem de Beşik Otel’in önünde başka görüntüleri bulunan 3 polisin sorgulanarak tutuklanmasını istiyor.

Yeni tanıklar teşhis edecek

Ali İsmail Korkmaz’ın saldırıya uğradığı Sanayi Çıkmazı’na saldırı esnasında giren ve kameralarda kendilerini gören iki tanık daha ortaya çıktı. Anadolu Üniversitesi öğrencisi Doğukan Bilir “Sokağa Ali İsmail ile ben ve iki kişi aynı anda koşarak girdik. Ben girdiğimde arabaların arkasına saklanmış eli sopalı ve coplu sivil polisler bana saldırdı. Ali İsmail ise ileriye koştu. Beni dakikalarca darp ettiler. Kimliğimi hâlâ geri alamadım” dedi. Taraf gazetesinde yer alan habere göre tanıklardan Caner Ertay da hastane görüntülerinde kendisinin de olduğunu belirterek şunları anlattı: “Ali İsmail’i önceden tanımıyordum, hastane görüntüleri ortaya çıkınca onu tanıdım. Ben de aynı görüntülerde vardım. Beni gözaltına alırlarken, yine ellerinde sopa ve cop bulunan maskeli polisler darp etti. Hepsinin yüzünü hatırlıyorum. Savcılıkta teşhis edeceğim polisleri.”

Bir önceki yazımız olan Arkadaşını vuran asker intihar etti başlıklı makalemizde ankara, asker ve gölbaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *