Ali İsmail Korkmaz’ın son anları

Gezi Parkı eylemleri sırasında 3 Haziran’da Eskişehir’de dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın (19), hastanedeki son görüntüleri ortaya çıktı. Videoda hastane koridorunda arkadaşlarıyla dolaşan Korkmaz’ın polise verdiği ifadesinden sonra hazırlanan raporu okuduğu görülüyor.
Zaman gazetesinin internet sitesinde yayımlanan görüntülerde, Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde röntgen ve tomografileri çekildikten sonra kolu sargıya alınan Korkmaz, refakatçi bekleme bölümünde bir süre arkadaşlarıyla sohbet ediyor.
Olay günü Korkmaz’ın hastaneye götürülmesine yardımcı olan arkadaşı Fırat Köse, yaşadıklarını şöyle anlatıyor: “Ali, sivil kıyafetli kişilerin kendisini darp ettiğini, birinin elinde sopa olduğunu söyledi. Çok yorgun olduğu için daha fazla üstüne gitmedik. Ali’yi eve getirip uyuttuk. Saat 5’e kadar yattı. 5’te kalkıp ifade vermek üzere karakola gitmesi gerekiyordu. Karakolda da polislerin sorularını net cevaplayamadığı için hastaneye sevk ettiler. Orada beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı.” Olayla ilgili olarak yürütülen soruşturmada biri polis beş kişi tutuklanmıştı.

CHP’Lİ TANRIKULU’NDAN ALİ İSMAİL SORULARI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesiyle ilgili, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Tanrıkulu soru önergesinde, “Ali İsmail Korkmaz cinayeti kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanan kişi sayısı nedir? Tutuklanan kişiler arasında polis var mıdır?” diye sordu.

Bir önceki yazımız olan ‘Vatandaşı soymaya hayır’ başlıklı makalemizde bakan, bilet fiyatı ve binali yıldırım hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *