Albert Hakko defnedildi

Türk hazırgiyiminde lüksün simgesi olan Vakko’nun kurucu ortağı Albert Hakko, Neve Şalom Sinagogu’nda düzenlenen törenin ardından Ulus’taki Arnavutköy Musevi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İstanbul’da 93 yaşında vefat eden Albert Hakko için düzenlenen törene Hakko ailesi mensupları, çok sayıda iş adamı ve Vakko çalışanları katıldı. Hakko’nun cenazesi, törenin ardından Ulus Musevi Mezarlığı’nda toprağa verildi.
2010’da ayrıldı
Vitali Hakko’nun şapka devrimi sonrası Şen Şapka’yı kurarak başladığı girişimcilik macerası, 1938’de kardeşi Albert’i de yanına alarak Vakko’ya dönüşmüştü.
Vitali Hakko ve Albert Hakko, Vakko markasını 1938’de Vitali’nin V’sini, Albert’in A’sını alıp sonra da bunu soyadlarıyla birleştirerek oluşturdu. Albert Hakko, 2010 yılı sonunda sağlık gerekçesiyle Vakko Holding yönetiminden ayrılmıştı.
Dümen 2’nci kuşakta
Vakko’nun dümeni, Vakko Yönetim Kurulu Başkanı olan Vitali Hakko’nun oğlu Cem Hakko ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak göreve devam eden Albert Hakko’nun oğlu Jeff Hakko’da bulunuyor. Vitali Hakko’nun ablasının oğlu Alberto Elhadef de şirketin yönetim kurulunda yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Prens kapıda kaldı! başlıklı makalemizde Buckingham, Buckingham Sarayı ve hırsız hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *