Ak Parti’nin İstanbul Adayı Kadir Topbaş gibi!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Siyasi Başdanışmanı ve Ak Parti milletvekili Yalçın Akdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yerel seçimde yeniden aday gösterileceğinin sinyalini verdi.

Akdoğan, dün Star gazetesindeki yazısında, yapılan anketlerle ilgili bilgi verdi. Akdoğan, yazısında şu ifadeleri kullandı:
“2011 milletvekili seçimlerinde Ak Parti yüzde 48.3, CHP yüzde 33.6, MHP yüzde 9 oy aldı. Bugün yapılacak bir seçim için anket tahminine göre Ak Parti yüzde 50.1, CHP yüzde 31.4, MHP yüzde 10.7 civarında…
2009 yerel seçimlerinde İstanbul’da Ak Parti yüzde 44,7 ile belediyeyi kazanırken CHP yüzde 37, MHP yüzde 5 oy aldı. Bugünkü anketler Ak Parti’yi yüzde 55,1, CHP’yi yüzde 29,9, MHP’yi yüzde 8,8 gösteriyor. Ak Parti yüzde 44’le belediye başkanlığını kazanırken şu an yüzde 55’lerde görünüyor. Aynı ankete göre Kadir Topbaş’ın başarılı bulanların oranı yüzde 66,6, başarısız bulanların oranı yüzde 26,27’dir. Fikir belirtmeyen yüzde 7 dağıtıldığında başarı oranı daha yükseliyor. Ak Parti’nin oyu yüzde 55 iken başarılı bulunma oranının bunun çok üzerinde olması, diğer parti seçmenlerinin de mevcut belediye başkanını belli oranlarda başarılı bulduğunu gösteriyor.”

 

Bir önceki yazımız olan ABD gezisi öncesi Erdoğan'la strateji belirledi başlıklı makalemizde ABD Başkanı Barack Obama, başbakan recep tayyip erdoğan ve Başbakan'ın ABD gezisi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *