Ak Partilileri heyecanlandıran açıklama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Arjantin dönüşü üçüncü dönemi dolduran bazı milletvekillerini ve bakanları belediye başkanlığına aday gösterilebileceğini söylemesinin ardından Ak Parti kulislerinde hem kabinedeki revizyon hem de büyükşehirlere aday gösterilecek isimler konuşulmaya başlandı.
AK Parti’de yerel seçim çalışmaları hız kazandı. Başbakan Erdoğan’ın, 30 büyükşehir olmak üzere il mitinglerine yakında başlayacak. İl bazında yaptırdığı anketleri değerlendiren Ak Parti yönetimi, oyların düştüğü veya artmadığı illerde özel çalışma yapacak. Ayrıca adaylarla ilgili parti teşkilatı ve seçmenlerle ayrı ayrı anketler yapılacak; seçmenden sorulara ucu açık yanıtlar vermesi istenecek, böylece anketlerde yer alan isimlerden başka isimler de önerilebilecek.

Özel çalışma yapılacak
Erdoğan’ın CHP’nin elindeki Antalya ve İzmir ile BDP’nin elindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkanlıklarının ‘mutlaka’ alınmasını istediği öğrenildi. Bu illerde özel çalışmalar yapılacak. Erdoğan’ın bazı bakanları, ‘3 dönem şartı’ nedeniyle belediye başkanlığına aday göstermesi bekleniyor; bu ise bir kabine revizyonu anlamına geliyor.
Kulislerde İzmir’e Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın, İstanbul’a AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış’ın aday gösterileceği konuşuluyor. Antalya adaylığı için Antalya milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu ile Menderes Türel’in ismi geçiyor.

Diyarbakır için anket
Diyarbakır’da ise BDP tabanından da oy alabilecek isim üzerinde araştırma yapılıyor. Ak Parti’nin Diyarbakır için de özel anket yaptıracağı ifade edildi. Diyarbakır’da ya eski milletvekili ya da sivil toplum örgütlerinden bir isim aday gösterebileceği belirtiliyor.
Başbakan Erdoğan’ın, teşkilatına yerel seçimler için özel bir talimat verdiği de öğrenildi. Erdoğan, teşkilatlardan hemen yerel seçim çalışmalarını başlatıp gece gündüz çalışmalarını istedi.

Bir önceki yazımız olan Liselere mescit geliyor! başlıklı makalemizde anadolu imam hatip, imam hatip lisesi ve lise hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *