Ak Parti’den her hafta 1 aday

Erdoğan, eylül ayının ortasından itibaren öncelikle yeni kurulan 13 büyükşehir olmak üzere her hafta bir büyükşehre giderek yerel seçimdeki belediye başkan adayını mitingle açıklayacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün yapılan il başkanları toplantısından yerel seçimlere yönelik stratejiler konuşuldu. Erdoğan, bütün teşkilatlara şimdiden yerel seçim hazırlıklarına başlanması ve gece gündüz adam adama çalışılması talimatı verdi. Adaylığa yönelik teşkilat içinde sorunların yaşanmamasını isteyen Erdoğan, “Asla ‘ben’ yok, ‘biz’ var. ‘Ben’ bize yakışmaz. Ak Parti’nin ilkeleri arasında da ‘ben’ yok, ‘biz’ var. Ehliyet, liyakat bizim esasımız olacak, ona göre hareket edeceğiz” dedi. Yeni yapılanlarla birlikte 30 büyükşehir olacağını belirten Erdoğan, “30 vilayet ne demek biliyor musunuz? Yüzde 76 seçmen demek. Onun için yapacağımız çalışma, gayet inanıyorum ki Türkiye’nin değişimini çok farklı şekilde 2014 ve 2015’e taşıyacaktır” dedi.

Edinilen bilgiye göre Erdoğan aday açıklamaya da büyükşehirlerden başlayacak. Öncelikle yeni kurulan 13 büyükşehir olmak üzere her hafta bir büyükşehire gidecek olan Erdoğan, orada adayları tek tek açıklayacak. Erdoğan’ın bu turu eylül ortasında başlayacak ve aralık ortasına kadar sürecek.

12. yaş kutlandı

İl başkanları toplantısının ardından daha sonra Genel Merkezde 12. kuruluş yıldönümü için resepsiyon verildi. Erdoğan yaptığı konuşmada Mısır’da yaşanan olaylar nedeniyle sade bir kutlama yaptıklarını söyledi. Konuşmasını “beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısının sözleriyle bitiren Erdoğan, salondakileri “Rabia” selamı ile selamladı.

Paket haftaya
Erdoğan, salondan ayrılırken bir gazetecinin demokratikleşme paketini ne zaman açıklayacağını sorması üzerine “Demoratikleşme paketi ile ilgili bu paketi hazırlayan arkadaşlarımla önümüzdeki hafta bir araya geleceğim. Soru cevaplı bir toplantı yapacağız. Ondan sonra olabilir” yanıtını verdi. Türkiye fonu ile ilgili bir çalışmanın yapılıp yapılmadığının sorulması üzerine Erdoğan, “Olabilir” dedi.
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtlarken çözüm süreci ile ilgili BDP’yi eleştirdi. BDP’nin çözüm süreci konusunda tarih vermesine tepki gösteren Atalay, “Çözüm sürecine ilişkin tarih açıklayarak yanlış yapıyorlar ama bunlar süreci etkilemez. Görüşmeler olumlu gidiyor. Süreç güzel gidiyor” diye konuştu.

Atalay’dan BDP eleştirisi
Demokratikleşme paketini de yeni yasama yılı başlamadan açıklamayı hedeflediklerini belirten Atalay, paketin yeni yasama yılında da Meclis’e sunulmasını istediklerini bildirdi.

ABDULLAH KARAKUŞ/ Milliyet

Bir önceki yazımız olan HSYK'dan Bozdağ'a cevap başlıklı makalemizde bekir bozdağ, bekir bozdağ dayak ve bekir bozdağ yumruk hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *