Aimersoft Video Converter Ultimate – Resimli anlatım

Merhaba… Bugün sizlere dünyanın en iyi converter programı Aimersoft Video Converter Ultimate’ı anlatacağım. Bu tanıtımı netgazetesi.net adına yapıyorum.

Öncelikle çok iyi bir video converter programı. Ben onlarca converter programı kullandım. Format Factory’den Xilisoft ‘a kadar…  Bana göre Aimersoft Video Converter Ultimate dünyanın en iyi video converter programı.

Aimersoft Video Converter Ultimate ‘te neler yapabilirsiniz?

En iyi video converter programı olarak adlandırdığım Aimersoft Video Converter ‘da video kısaltma , videonun altına yazı yazma , Ses ve videoyu ayırma , Videoyu kesme, videoyu croplama , videoya efektler uygulama , Videodan ekran görüntüsü alma , Videoya logo basma , Videoya .srt uzantılı dosya ekleme gibi birçok şeyi yapabiliyorsunuz. Bu kadar özellik tabi herkesin işine yaramayabilir videoyu en hızlı ve en güzel şekilde convert eden programdır Aimersoft…

Lafı daha fazla uzatmadan bu programla neler yapabileceğimize bakalım…

Aimersoft Video Converter Ultimate ‘in Resimli Anlatımı

Aimersoft'a video nasıl atılır?

Aimersoft’a video nasıl atılır? Ekrandaki film şeridi simgesine tıklayıp dosyanızı seçin.

2- Aimersoft Video önizleme

Aimersoft’ta video önizleme – Açılan videoya 2 kez tıkladığınızda sağ alt köşede videonun kaynağını önizleyebilirsiniz. Bu bölüm efekt uyguladıktan sonra önizleme GÖSTERMEZ… Sadece orijinal dosyayı gösterir.

3- Aimersoft video kesmek

Aimersoft’ta video nasıl kesilir? Yukardaki makas işaretine tıkladıktan sonra Mark in ve Mark out butonlarını kullanarak videonun başlangıç ve bitiş bölümlerini belirlemelisiniz. In ve Out verdikten sonra OK diyerek çıkabilir ya da buton sırasındaki makas işaretine tıklayarak basit bir montaj yapabilirsiniz.

 

 

4-Aimersoft'ta videoya efekt nasıl verilir

Aimersoft’ta videoya nasıl efekt eklenir – Programın üst tarafında bulunan kalem simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan 4 seçenekten 2.’sini yani Effect’i tıklayın. Parlaklık, Kontrast, Doygunluk ve Ses yükseltme işlemlerini burada kolayca yapabilirsiniz.
Ayrıca Sağ taraftaki efekts seçeneklerinden dilediğinizi seçebilir ve beğendiğinizi OK butonu ile kaydedebilirsiniz.

4-Aimersoft'ta videoya efekt nasıl verilir

Aimersoft’ta videoya nasıl efekt eklenir – Programın üst tarafında bulunan kalem simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan 4 seçenekten 2.’sini yani Effect’i tıklayın. Parlaklık, Kontrast, Doygunluk ve Ses yükseltme işlemlerini burada kolayca yapabilirsiniz.
Ayrıca Sağ taraftaki efekts seçeneklerinden dilediğinizi seçebilir ve beğendiğinizi OK butonu ile kaydedebilirsiniz.

5- Aimersoft'ta videodaki alt yazıyı silmek

Aimersoft’ta video üzerinde bulunan alt yazıyı silmek için yine kalem tuşuna basmalısınız. Açılan pencerede CROP bölümü işinize yarayacak. Orayı seçtikten sonra 8 noktadan istediğiniz bölümü kolayca croplayabilirsiniz.

Videoya yazı yazma, logo ekleme

Aimersoft’ta videoya yazı yazma ve logo eklemeye gelirsek, yine kalem tuşuna basmalıyız. Sonrasında açılan pencereden 3. seçeneği yani Watermark’ı tıklamalısınız. Bu bölümde de 2 seçenek karşınıza çıkıyor. Videoya logo mu ekleyeceksiniz yoksa yazı mı yazacaksınız? Yazı yazmak için Text Watermark, Logo eklemek içinse Image Watermark’ı seçmelisiniz.

 

Videoya SRT uzantılı altyazı dosyası eklemek

Aimersoft’ta .SRT uzantılı dosyaları videoya ekleyip altyazı oluşturmak için kalem butonuna tıkladıkdan sonra SUBTITLE seçeneğini seçmelisiniz.

 

Videoyu farklı formatlarda çevirmek

Videonuzu farklı formatlarda rahatlıkla çevirebileceğiniz belki de en iyi program Aimersoft Video Converter’dır. Video formatlarını görmek için programın PROFILE yazan bölümünü tıklamanız ve hangi türde dosya çıkışı yapmak istiyorsanız onu seçmelisiniz. Seçtikten sonra ince ayarları da yapabilir (bit rate ayarları vs.) videonuzun ortalama kaç MB olacağını daha videoyu çevirmeden görebilirsiniz.

 

Videodan ekran görüntüsü almak

Bir videodan ekran görüntüsü almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Aimersoft Video Converter programını kullananlar saniyede birden fazla ekran görüntüsü alabilirler. Bunun için videodaki fotoğraf makinası işaretine tıklamanız gerekiyor. Videoda yakalamak istediğiniz kareyi almak için videoyu başlatın ve sürekli fotoğraf makinası butonuna basın. Ne kadar hızlı basarsanız o kadar çok ekran görüntüsü elinize geçer. Aimersoft Video Converter Ultimate’de alınan ekran görüntüsünü görmek için Fotoğraf makinası simgesinin hemen sağında bulunan küçük ok tuşuna basın ve OPEN SNAPSHOP FOLDER seçeneğini tıklayın. Hepsi bu kadar.

Gördüğünüz gibi dünyanın en iyi video converter programı olan Aimersoft Video Converter Ultimate’e kısa bir giriş yaptık ve programın yüzde 70’ini öğrenmiş olduk.

Programla alakalı soru ve düşüncelerinizi bu konu altından yorum atarak iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows Gezgini problemi ve .exe sorunlarının çözümleri başlıklı makalemizde .exe dosyası, Appcrash ve BEX hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *