Ahmet Nur Çebi’den önemli açıklamalar

BEŞİKTAŞ İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı taraftarların bu sezon başından beri takıma gösterdiği ilgi nedeniyle çok mutlu. Skyturk360’a konuşan Çebi, siyah-beyazlı takımın gündemini değerlendirdi, önemli açıklamalar yaptı. İşte Çebi’nin o sözleri:
“GEÇMİŞ yıllara göre daha başarılı bir süreç geçirdi Beşiktaş. Bu dönemde yönetici olmaktan ciddi keyif alıyorum. Beşiktaş’ın daha iyi olması için gayret sarfettiğimiz kesin. Sevgili hocamız Slaven Bilic, oldukça başarılı. Şu ana kadarki performansıyla bunu gösterdi. Beşiktaş taraftarının çok sevdiği bir karakter yapısı var. Taraftarla, yöneticilerle ve futbolcularla ilişkisi pozitif. Beşiktaş taraftarı ve yöneticisi olarak kendisine teşekkür ediyorum.

‘ÖZEN’DEN MEMNUNUZ’

LİGİMİZDE çok kıymetli takımlarımız var. Bütçelere bakarak konuşmanın yanıltıcı olduğu görülüyor. Bir takım 100 milyon harcamış, diğer takım 20 milyon harcamış, bu kriter değil. Sahaya çıktığınızda performansınız, hocanızın ve yöneticilerin ekledikleri artık müsabakaya katılan ekiplerin şeklini ve şemalini değiştiriyor.
ÖNDER Özen’in istifası söz konusu olmadı, gündeme bile gelmedi. Buna kendisi de şaşırıyor. Önder Özen’in yöneticilerle, futbol takımıyla, Bilic’le bir sorunu yok. Biz kendisinden çok memnunuz. Yapmış olduğumuz yapılanmanın olumlu olduğunu görüyoruz. Kendisinin de buraya yakıştığını görüyoruz. Bazen ‘Acaba Beşiktaş’ın çıkışını engellemek için birileri bunları kurgulayıp mı konuşuyor?’ diye düşünüyorum. Eğer öyleyse çok üzülürüm.
BANA göre Beşiktaş gelecekte diğer takımlardan çok daha iyi olacak. Bütün kulüplerden daha iyi olacağımızı düşünüyorum.
ATATÜRK Olimpiyat Stadı’nda oynamamızın nedeni, taraftarımızın çok büyük talebi nedeniyle Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nın ufak kalması. Eğer her maçımızı 50 bin-60 bin kişi gelecekse, taraftarımız buna hazırsa, ben bu konuyu yönetim kurulunda dile getirip, Olimpiyat Stadyumu’nda kalmayı teklif ederim. Olimpiyat Stadı bence muhteşem bir stat. Yanına bir tane daha koysanız Beşiktaş taraftarı onu da doldurur. Ama kış şartları ve ulaşımın ne göstereceğini bugünden ben göremiyorum. Onun için biraz da önümüzü görerek kararlar almak istiyoruz.”

‘RonaldInho’yu ocakta alabiliriz’

“RONALDINHO, ağustosta bonservisini alıp özgür olarak bize gelebileceğini söyledi. Fakat o beklentisini kulübünün karşılamadığını bize üzülerek kendi menajeri aracılığıyla iletti. ‘Beklentimiz kulübümüzün bizi serbest bırakmasıydı. Bize sözleri vardı ama olmadı. Dolayısıyla sizinle bu dönem için konuşamayacağız ama ocak ayı için görüşebiliriz’ dediler.
BEN de ocak için konuşmanın çok erken olduğunu söyledim. Biz Ronaldinho’yu ekonomik anlamda; forma satışı ve stadı doldurmak olarak değerlendiriyoruz. Allah nasip ederse, ihtiyaç varsa ocakta ekonomik olarak değerleri tutturabildiğimiz takdirde bu transferi gerçekleştirebiliriz.”

‘UEFA’dan ceza gelmeyebilir’
“BEŞİKTAŞ, UEFA’dan henüz ceza almadı. Beşiktaş bunu zaten hak etmiyor. Yargılama UEFA’da devam etmekte. Bu dava sürecinde ‘Sizi sakıncalı görüyoruz, bekleyin, gelmeyin” dendi. 6 ay, 1 sene sonraki yargılamada ‘Beşiktaş’ın suçu yoktur, ceza verilmeyecektir’ dendiği zaman bir senenin hesabını kiminle göreceğimizi o gün geldiğinde karar vereceğiz.”

Bir önceki yazımız olan Birkaç yıldır Bodrum’a gidemiyoruz başlıklı makalemizde Akyarlar, bodrum ve Erdal Dumanlı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *