Ahmet Hakan ve Melih Gökçek düellosu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, CNN Türk’te Mesut Yar’ın sunduğu ‘Burada Laf Çok’ programında bir araya geldi. Uzun süredir Twitter üzerinden birbileriyle atışan Gökçek ve Hakan’ın katıldıkları programda da esprili bir dille atışmaları ekran başındakileri gülümsetti. Eğlenceli anlar yaşatan ikili, sosyal medyanın da en çok konuşulan isimleri arasına girmeyi başardı.
Mesut Yar, Twitter’da günlerce tartışılan ‘Fıskiyeyi kim kırdı’ olayını gündeme getirince Gökçek, “İlk defa burada söylüyorum. Görevli arkadaşlardan kamera görüntülerini istedim. Görüntülerde sakallı beyaz çoraplı birisi var. Sadece bu kadarını gördüm. Eşkal biraz bey efendiye (Ahmet Hakan) benziyor” deyince Ahmet Hakan, “Ben o tarihte Ankara’da değildim, şahitlerim de var. Fakat fışkiyeyi başkan da kırmış suçu bize atıyor olabilir. Hatta takma sakal takıp, beyaz çorap bile giymiş olabilir” yanıtını verdi.

İŞTE O AN:

Gökçek’ten fotoğraf sürprizi
Programa son derece hazırlıklı gelen Gökçek, Ahmet Hakan’a bir sürpriz yaparak Hakan’ın ilkokulda çekilmiş fotoğrafını gösterdi. Hakan gördüğü fotoğraf karşısında “Bu adam bu fotoğrafı bulduysa her şeyi bulabilir. Nerden buldunuz bu fotoğrafı?” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.
Melih Gökçek ilerleyen dakikalarda konuyu Hakan’ın bekar olmasına getirerek “Hâlâ bekarsın ne zaman evleneceksin? Artık evlenmen lazım. Çocuğun olacak onun mürvetini göreceksin” diye tavsiyede bulundu. Hakan ise “Sana ne benim evlenmemden magazin muhabiri mi oldun başıma? Neden özel hayatıma giriyorsun. Ben de senin özel hayatına gireyim ister misin” diyerek sitemde etti. Ahmet Hakan, Melih Gökçek’in sosyal medyadaki tavırlarının çocuksu olduğunu söylemesi üzerine, Gökçek “Koca adama çocuksu denir mi?” diyerek tepki gösterdi. Twitter’dan sonra Instagram da kullanmaya başlayan Ahmet Hakan, zaman bulamadığı için facebook’a giremediğini söyleyen Melih Gökçek’i “Başkan Instagrama sakın bulaşma” diye esprili bir dille uyardı.

SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR
Melih Gökçek ve Ahmet Hakan arasındaki esprili atışmalar Twitter’da en çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı.
Cem Mumcu: Melih Gökçek ile ilgili hislerim Saul Goodman’a olan hislerime benziyor. Behzat Çapulcu: Melih Gökçek mümkünse bir günlüğüne değil, tamamen belediye başkanlığını bıraksın.
Murat Meriç: Ahmet Hakan eğleniyor, inceden gidiyor. Melih Gökçek ise “sinirlenmiyorum” havasında laf çarpmaya çalışıyor ama olmuyor sanki… Rüstem Batum: Ahmet Hakan Melih Gökçek karşılaşması fazla sakin. Ahmet Hakan lafları hazırlayıp gelmiş.

 

Bir önceki yazımız olan Askerlik ne zaman kısalacak? başlıklı makalemizde askerliğin 6 aya indirilmesi, askerlik düşecek mi ve Askerlik Kanunu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *