Ağlayan Erdoğan’a cevap mı?

AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay Twitter’dan paylaştığı ileti ile herkesin dikkatini çekti. Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemlerinde sokakta saldırıya uğrayan ve bir süre sonra yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz konusunu ele alan Ertuğrul Günay’ın Başbakan Erdoğan’a cevap verdiği söyleniyor.

Taksim’de başlayan ve kısa bir sürede tüm Türkiye’ye yayılan Gezi Parkı olayları sırasında Eskişehir’de eli sopalı bir grup tarafından darp edilen ve günlerce komaya giren Ali İsmail Korkmaz’ın son görüntüleri dün yayınlanmıştı.

(ALİ İSMAİL KORKMAZ’E YAPILAN SALDIRININ GÖRÜNTÜLERİ)

Aynı zamanda dün akşam Ülke TV’de bir programa katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Müslüman Kardeşler liderlerinden Muhammed El Bilteci’nin kızı Esma’nın yaşamını yitirmesine dayanamamış ve canlı yayında ağlamıştı. (ERDOĞAN CANLI YAYINDA AĞLADI)

 

Kültür ve Turizm eski Başkanı AK Partili Ertuğrul Günay bu sabah saatlerinde attığı tweet’le Başbakan Erdoğan’ın ağlamasına gönderme yaptığı düşünülüyor. “Ali İsmail Korkmaz’ı öldürenler hak ettikleri cezayı almadan, kimse bana adaletten ve başka ülkelerin mazlumlarına merhametten söz etmesin!” diyen Ertuğrul Günay bu yorumuyla çok sayıda beğeni kazandı.

Ertuğrul Günay Gezi Parkı olayları sırasında da attığı tweetlerle birçok AK Partili milletvekiliyle zıt görüşü savunmuştu.

 

Bir önceki yazımız olan Tüm bu sıcaklığın nedeni insan! başlıklı makalemizde ar5, Birleşmiş Milletler Beşinci İklim Değişikliği Hükümetlerarası Paneli ve insan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *