ABD’de bir evsiz ile yapılan sosyal deney!

Amerika Birleşik Devletleri’nde Youtube’dan yayın yapan ‘OCK TV’nin yaptığı sosyal deney çok konuşulacak cinsten…

OCK TV’nin iki moderatörü ABD sokaklarına çıktı ve ‘yemeği paylaşma’ konulu bir video ortaya çıkardı.

Baştan sonra kaydedilen görüntülerde, sırasıyla maddi durumu iyi görülen insanların yanına gidildi ve yemeklerini paylaşmak isteyip istemedikleri soruldu. Durumu iyi görünen herkesin cevabı ise olumsuz oldu.

Videonun ilerleyen dakikalarında büyük boy pizza alan ‘OCK TV‘ moderatörü, pizzayı evsiz bir dilenciye verdi. Bundan 20 dakika kadar sonra ise başka bir ‘OCK TV‘ moderatörü evsiz adamın yanına geldi ve çok aç olduğunu ve pizzayı kendisiyle paylaşıp paylaşamayacağını sordu. Evsiz adam, ‘OCK TV‘ moderatörünün bu isteğini kırmadı ve pizzasında bir parça da ona uzattı.

Evsizin kısa bir süre içerisinde yemeğini paylaşmasıyla birlikte ‘OCK TV’ çalışanı cüzdanından yüklü bir para çıkardı ve yaptığı hareketten dolayı kendisini böyle ‘ödüllendirdi.’ Evsiz adam bu durum karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Tüm dünyada 20 milyondan fazla izlenen video son zamanların en çok paylaşılan görüntülerinden biri oldu.

İŞTE O VİDEO:

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi Pusu 235. bölüm fragmanı - izle başlıklı makalemizde kurtlar vadisi pusu, Kurtlar Vadisi Pusu 235. bölüm ve Kurtlar Vadisi Pusu 235. bölüm fragmanı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *