5 yıldızlı skandal!

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı turizm beldesi Side’de bulunan beş yıldızlı otel Sentido Perissia’da meydana gelen zehirlenme skandalı İngiliz basınında geniş yankı buldu.

İngiltere’de yayımlanan Daily Mail gazetesi, zehirlenme vakasına geniş yer verdi. Otelde kalan 20 kişilik İngiliz grup, verdikleri röportajlarda yaşadıkları korku dolu anları paylaştı. İngiliz seyahat acentası Thomas Cook aracılığıyla otele giden turistler olaydan sonra acentaya yoğun şikâyetler yöneltti.

Tatilleri boyunca odalarından çıkamayan turistlerden Diane Blumsom (45) “Tatilimiz cehennemden çıkmış gibiydi. Geçtiğimiz dokuz gün boyunca grubumuzdan yedi kişi hastanelik oldu. Otelin beş yıldızlı olması gerekiyordu. Thomas Cook’tan bizi eve göndermesini istedik. Ancak isteğimizi reddettiler” diyerek başından geçenleri anlattı.
10 Ağustos’ta otele giriş yaptıklarını belirten Blumsom, otel personelini “Ambulans gelmesinin görülmesini istemedikleri için bize taksi tutmamızı söylediler” diyerek suçladı. İshal vakalarının da görüldüğü otelde havuzun hastalıkların başlamasından sonra iki gün boyunca kapatıldığı biliniyor.
‘Virüsten olabilir’
Otele hijyen müfettişleri gönderen acentanın sözcüsü “Otelde kalanlar 24 ile 28 saat boyunca karın ağrısı ve mide bulantısı yaşadı” açıklamalarında bulundu. Yetkililer yapılan ön incelemeler sonucu şikâyetlerin bir virüsten kaynaklandığından şüphelendiklerini ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Yağmur Ünal: Yapımcılığı sevdim başlıklı makalemizde cihan ünal, çılgın teyzeler ve türkan şoray hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *