5 yıldızlı otelde yeni skandal

Antalya’nın Side beldesinde yüzlerce turistin rahatsızlandığı ve 7 kişinin hastaneye kaldırıldığı otelde bu kez de koli basili bakterisi bulunduğu iddia edildi. Otele tatile geldikten sonra rahatsızlanan ve ismi açıklanmayan bir erkeğin avukatı müvekkilinde koli basili bakterisine rastlandığını söyledi. Ailesiyle birlikte bir hafta tatil yapmak için otele gelen İngiliz’e yapılan testlerde koli basili bakterisine rastlandığı iddia edildi. Aynı aileden üç kişi daha rahatsızlandı.

‘Yiyecekleri suçlamayın’
İki çocuk babası olan İngiliz, sağlık testlerini İngiltere’ye döndükten sonra yaptırdı. Avukat, koli basilinin tedavi edilmezse ölüme bile yol açabileceğini belirtti. Ayrıca, İngiliz babanın yaklaşık iki haftadır hasta olduğuna, İngiltere’ye döneli iki hafta olmasına rağmen işe halen başlayamadığına dikkat çekti. İngilizlere tatil paketini satan firma Thomas Cook ise, otelden gelen birçok İngiliz’in test yaptırdığını ancak koli basili bakterisine rastlanmadığını öne sürdü. Firma, hijyen ve yiyeceklerin suçlanmaması gerektiğini belirtti. Şirketin iddiasına göre insandan insana bulaşabilen bir virüs, İngilizler otelde birlikte çok fazla vakit geçirdiği için hızla yayıldı.
Thomas Cook, oteldeki Hollandalılarda da görülen virüsün fazla yayılmadığına dikkat çekti.

‘Tatil cehennemi’
İngiliz turistlerin hastalandıkları Türkiye tatilleri İngiltere’deki tabloid gazeteleri tarafından manşetlere taşınmıştı. Turistlerin bazıları olayı ‘Exorcist’ (Şeytan) filmine benzetmiş, bazı haberlerde ‘Tatil cehennemi’ gibi başlıklar kullanılmıştı.
İngiliz turistler otel yönetimini kendileriyle yeterince ilgilenmemekle suçlamış, ambulans yerine taksiyle hastaneye gitmeye zorlandıklarını öne sürmüştü.

Bir önceki yazımız olan “Bizim ilişkimizde hiyerarşi yoktu” başlıklı makalemizde diana film, Galler Prensesi Diana ve Hasnat Khan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *