38 sanatçı Büyük Resim Projesi için biraradaydı

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) 15’inci yılında özel bir projeye imza attı. Engelli bireylerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, TESYEV yararına, öykülerini Ali Boz’un, bestesini Bülent Cenkçi ve Bertan Coşar’ın, mix-masteringini Altay Ekren’in yaptığı, düzenlemesini Şerif Metin Arıgül’ün üstlendiği, ülkemizin önde gelen 38 sanatçısının sesleriyle hayat bulan ‘Büyük Resim Projesi‘nin tanıtım toplantısı dün 10 Karaköy A Morgans Original’da gerçekleşti.

Tüm geliri engellilerimize bırakılacak olan, bir şarkı ve 14 öyküden oluşan albümün tanıtım toplantısına TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer, Başkan Vekili Ali Kiremitçioğlu, TESYEV Gençlik Komitesi Başkanı Yasemin Asal ve Gençlik Komitesi Başkan Yardımcısı Yağmur Ünal ev sahipliği yaptı. Projeye sesleriyle hayat veren isimlerin arasında; Murat Boz, Murat Dalkılıç, Ali Boz, Nedret Boz, Nev, Suzan Kardeş, Feridun Düzağaç, Hakan Akkaya, Işın Karaca, Melis Sökmen, Erkan Can, Murat Evgin, Saba Tümer, Bülent Yetiş, Ender Gündüzlü, Günay Çoban, Dilara Karaelmas, Gülen Karaman, Bülent Cenkci, Evren Doğru, Zeliha Sunal ve Şebnem Özinal gibi isimler yer alırken, toplantıya Murat Boz, Feridun Düzağaç ve Tanem Sivar katılabildi.

Ailece kamera karşısına geçtiler
Projeye ailece destek veren Murat Boz, ilk kez annesi ve ağabeyiyle beraber kamera karşısına geçti. Projenin mimarının ağabeyi Ali Boz olduğunu söyleyen Murat Boz, “Albüm bu haftasonu piyasada olacak. Bu projenin içerisinde yer almak gururu verici bir durum. Bizim yaptığımız çorbada tuz sadece. Her albüm bir engelli arkadaşımızın hayatına hayat katacak herkesin desteğini bekliyorum” dedi. Ali Boz ise “Kardeşime annemin sesini bahşetmiş Allah’ım. Ama şunu söylemek isterim ki ne Murat’ta ne de diğer sanatçılarımız da sıfır kapris vardı” diye konuştu. Albüme gönüllü olarak destek veren tüm sanatçılar projenin içinde yer almaktan ve katkılarının olmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getirirken özellikle Boz Ailesi yaşamış oldukları ve seslendirdikleri “Kara Doktor” adlı hikayenin ayrı bir yeri olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan Başrolleri, Görüşmeyeli Uzun Zaman Oldu oynunu anlattı başlıklı makalemizde Erkan Taşdöğen, Fatih Pestil ve Görüşmeyeli Uzun Zaman Oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *