2015 Volkswagen Passat satış fiyatı

Volkswagen’in “amiral gemisi” Passat, 8. nesliyle kasım ayında Türkiye yollarına çıkacak. Yeni Passat, 69 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Dinamik ve keskin yeni dış tasarımıyla dikkat çeken Passat, sportif görünümüyle, genç kullanıcılara da hitap etmeyi amaçlıyor.
Artan aks mesafesi ve yeni ölçüleriyle, konfor standartlarını da yeniden tanımlayan Passat’ın iç tasarımı da kullanım kolaylığı ve teknolojiyle şekillenmiş. Passat, VW’nin Dijital Gösterge Paneli (Active Info Display) kullanılan ilk modeli oldu.
12.3 inç yüksek çözünürlüklü TFT ekranın yer aldığı ve kullanıcı tercihlerine göre yapılandırılabilen panelde, hız göstergesi, devir saati ve yol bilgisayarının dışında navigasyon haritası da yer alabiliyor. Sistem, örneğin harita aktifken hız göstergesi ve devir saatini küçültüp haritayı genişletiyor.
Kendi kullanıyor!
Yeni Passat, gelişmiş sürüş destek sistemlerine de sahip. Örneğin Trafikte Sürüş Asistanı, 60 km/s’nin altındaki hızlarda devreye giriyor. Bu sistem, “Adaptif Hız Sabitleme”, “Ön Bölge Asistanı” ve “Şerit Takip Asistanı” ile çalışarak, sıkışık trafikte gaz ve freni otomatik kontrol ediyor. Böylece sıkışık trafikte, sürücüyü biraz rahatlatıyor.
“Yaya Algılama Asistanı” ise, yol üzerinde veya kenarında yaya algılaması halinde görsel ve sesli uyarıyor, gerekirse acil fren yapıyor. Acil Durum Asistanı ise, sürücünün uzun süre sürüşe herhangi bir tepki vermediği durumda devreye girip, gerekirse otomobili hareketsiz kalana kadar yavaşlatıyor.
5 farklı motor
Yeni Passat, Türkiye’de ilk etapta 150 PS’lik 1.4 lt TSI benzinli ve 2.0 lt 150 PS motorlarla getirilecek. Aralık ayındaysa 1.6 lt 120 PS TDI ve 2.0 lt TDI (190 PS) dizel motorlar gelecek. Gerektiğinde iki silindiri devre dışı bırakabilen ACT sistemine sahip 1.4 lt TSI motor dışında, diğer tüm seçeneklerde DSG otomatik şanzıman bulunacak.

LEVENT KÖPRÜLÜ

Bir önceki yazımız olan En son indirimli otomobil kampanyaları başlıklı makalemizde indirim ve otomobil kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *