2015 Hyundai i20 fiyatı kaç TL?

Hyundai Assan, üretimine başladığı yeni nesil i20 ile B sınıfında liderliği hedeflerken, araç, 37 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni i20’den yıl sonuna kadar 4 bin adet satılması bekleniyor.

i10 ve yeni i20 sayesinde İzmit fabrikasında bu yılın ilk 9 ayında yüzde 120’lik artışla adeta üretim patlaması yaşayan Hyundai, ihracatın yanı sıra iç pazarda da kendisine iddialı hedefler koydu. Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, Hyundai Assan’ın yıllık i20 üretim hedefinin 130 bin olduğunu, bu üretimin 110 binini de ihraç edeceklerini söyledi. İhracata başladıklarını ve ilk i20’leri Fransa’ya yolladıklarını anlatan Göker, yakında sağdan direksiyonlu araçların da ihracatına başlayacaklarının altını çizdi.
Avrupa öncelikli olmak üzere 30’dan fazla ülkeye sadece Türkiye’den ihraç edilecek yeni i20’nin yanında i10’la birlikte üç vardiyada, yılda toplam 200 bin üretim yapmayı planladıklarını, bu araçların yüzde 80’inin ihraç edileceğini sözlerine ekledi.
Sessiz ve teknolojik
Hyundai Assan Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akın da, yeni nesil i20 ile çok iddialı olduklarını, B sınıfında liderliği istediklerini vurguladı. Akın, “Hyundai, B sınıfı ve benzinli motorlu modeller arasında en çok tercih edilen marka durumunda. Ayrıca en çok benzinli ve otomatik vitesli araç satışı yapan markayız. Yeni i20 ile de bu başarısını sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
Türkiye’de 1.2 (84 HP) ve 1.4 lt (100 HP) benzinlinin yanı sıra 1.4 lt (90 HP) dizel motor seçenekleriyle satışına başlanan yeni i20’ye, gelecek yıl başka motor seçeneklerinin de katılması bekleniyor. Otomatik vites seçeneği ise sadece 1.4 lt benzinli motorda bulunuyor. Oldukça sessiz bir iç mekana sahip yeni i20, standart unsurların hayli zengin olduğu “Jump”, “Style” ve “Elite” donanım paketi seçenekleriyle satılıyor. Çift tonlu, 16 inç alaşım jantlar, panoramik cam tavan, çift renkli kombinasyonlardan oluşan 4 farklı iç mekan rengi seçeneği, Bluetooth ve navigasyon, 7 inç dokunmatik ekran, aracın farklı donanım paketlerinde bulunabilecek unsurlardan.
Bununla birlikte yeni i20’de, ESP, Araç Stabilite Yönetim Programı (VSM), Yokuş Kalkış Desteği Lastik Basınç İzleme Sistemi gibi güvenlik donanımları da, standartlar arasında. Ayrıca Elite donanım paketinde yan ve perde hava yastıkları mevcut.

Bir önceki yazımız olan Ferrari Sergio fiyatı ve özellikleri başlıklı makalemizde Ferrari 458 Spider, Ferrari Sergio ve Ferrari Sergio fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *