19 bin kişinin yapacağı işi teknoloji yapıyor

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, 19 bin 34 personelin yaptığı bankacılık işlemlerinin artık bankanın dijital kanalları aracılığıyla gerçekleştirildiğini kaydetti.
İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, şubeden verilen hizmetlerin yanında alternatif dağıtım kanalları yolculuğuna 1996 yılında bankamatik ile başlayıp 1997 yılında internet bankacılığıyla devam ettiklerini belirterek, İş Bankası’nda şube dışı kanallardan 2014 yılında 2.2 milyar adet işlem yapıldığını söyledi.
Düzenlenen basın toplantısında konuşan Aran, 19 bin 34 personelin yaptığı bankacılık işlemlerinin artık bankanın dijital kanallarından gerçekleştirildiğini kaydetti.
İş Bankası’nın mobil bankacılıkta çok hızlı yol aldığını belirten Hakan Aran, “Aktif müşteri sayısında son 3 yılda 7 kat artışla 1.5 milyon aktif müşteri sayısına ulaştık, mobil bankacılık işlemlerinde son 3 yılda 12 kat artışla 521 milyon işleme gerçekleşti.

Hedef dünyadaki ilk 50
Türkiye bankacılık sektöründe mobil bankacılıktan geçen her 2 yatırım işleminden 1’i, her 3 fatura işleminden 1’i ve her 4 finansal işlemden 1’i İşCep’ten yapılıyor. İş Bankası alternatif dağıtım kanalları alanında yaptığı teknolojik atılımlara her geçen gün bir yenisini ekleyerek Türkiye’de mobil bankacılığın lideri konumunu korumaya devam edecek” dedi.

İş Bankası’nın 100. yıl vizyonu doğrultusunda dünyanın en büyük ilk 50 bankasından biri olmayı hedeflediğini söyleyen Aran, şöyle konuştu:

“Biz de teknoloji alanında bu hedefe katkıda bulunmak istiyoruz. O yüzden hedefimiz Türkiye sınırlarını süratle aşabilmek, teknolojiye yapılan düzenli ve uzun süreli yatırımların karşılığını bir gelire dönüştürebilmek ve net olarak ihracat geliri elde ettiğimiz alanlara finans teknolojilerini yerleştirebilmektir.”
Yazılım konusunda ve özellikle finans teknolojileri alanında iddialı olduklarını ve donanım üretecek yerli firmaları destekleyeceklerini belirten Aran, geliştirdikleri teknoloji ürünlerini İş Bankası’nın 100. yılı 2024’e kadar oldukça geniş bir coğrafyaya yaymak istediklerini aktardı. Aran, mart ayından yılsonuna kadar İşCep’e sesli giriş uygulaması başta olmak üzere sesli bakiye sorma ve para transferi, Cinemaximum’larda bilet uygulaması ve daha fazla akıllı gözlük uygulamalarıyla müşterilere verilen hizmetin kalitesinin artırılacağını söyledi.

‘Giyilebilir teknolojiler yaygınlaşacak’

Dijital bankacılık alanına giyilebilir teknolojileri de eklediklerini belirten Aran, “Akıllı gözlükle bankamatiklerden kartsız ve tek tuşla para çekmeye imkan tanıyan ve alanında ilk olan İş Glass isimli bir uygulama geliştirdik” dedi.
Aran, “Türkiye’de de akıllı gözlük ve akıllı saat gibi giyilebilir teknoloji ürünlerinin yaygınlaşacağı öngörüsüyle hareket ediyoruz. Bu uygulamada akıllı gözlük ile para çekmek için herhangi bir aktivasyon süreci gerekmiyor. Akıllı gözlük sahibi müşterilerimiz sesli olarak uygulamayı açabiliyorlar” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *