13. İstanbul Bienaline özel etkinlikler

Fulya Erdemci küratörlüğünde dünyanın dört bir yanından 88 sanatçı ve sanatçı grubunun işlerinin yer alacağı 13. İstanbul Bienali, 20 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek.
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, İstanbul Bienali’nin Venedik, Sao Paulo ve Sydney gibi dünyanın en prestijli bienalleri arasında kabul edilmesinden gurur duyduklarını söyledi. İstanbul Bienali’nin Türkiye’de düzenlenen en geniş çaplı uluslararası sanat etkinliği olma özelliği ile de farklılaştığını dile getiren Koç, Türkiye’de İstanbul Bienali’ne gösterilen ilginin her yıl artarak devam ettiğini kaydetti.

Gençlerin ilgisini önemsiyor
Çağdaş sanat ve bienalin; güncel, interaktif, dinamik, yenilikçi, yaratıcı, toplumsal sorunlara duyarlı, iletişime açık ve hayal etmeyi teşvik eden bir sanat alanı olduğunu da vurgulayan Koç, “Özellikle gençlerin ve yetişen nesillerin çağdaş sanata olan ilgisini önemsiyor ve bu platforma destek veriyoruz” dedi.
Koç Holding’in ve Vehbi Koç Vakfı’nın çağdaş sanata katkı sağlamayı amaçlayan çalışmalarıyla; çağdaş sanatın toplum tarafından daha iyi anlaşılması, toplumun geleceği olan çocuklar ve gençlerin çağdaş sanatla daha fazla buluşmasını amaçladıklarını dile getiren Koç, sanatın özgür düşünmeyi ve farklı bakış açılarını da açık yüreklilikle kabul edebilmeyi ortaya koyduğunu kaydetti.

13. İstanbul Bienaline özel etkinlikler
Koç Holding, 13. İstanbul Bienali kapsamında bir dizi etkinliğe de destek veriyor. 13. İstanbul Bienali sergi mekânlarından Antrepo no.3, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu ve ARTER’de her gün rehberli turlar gerçekleştirilecek.
İKSV ve PACE Çocuk Sanat Merkezi işbirliğinde, çocuklar ve gençler için gerçekleştirilen eğitim programları da bu yıl devam ediyor. Maya Ersan ve Jaimie Robson tarafından 2009’da Kanada’da kurulan yaratıcı stüdyo Mere Phantoms, Antrepo no.3’te yer alacak “Oyuna Gel (2013)” isimli enteraktif gölge enstalasyonlarını eğitim programı kapsamında çocukların ve gençlerin yaratıcı katılımlarına açacak.
Bienali için İKSV ve Yapı Kredi Yayınları tarafından, Vehbi Koç Vakfı’nın katkılarıyla Bienal Rehberi ve Bienal Kitabı yayınlanacak.

Bir önceki yazımız olan Kim Ki-Duk'tan Türkiye'ye övgü başlıklı makalemizde Kim ki duk, Kim ki duk İstanbul'da ve Kim ki duk Türkiye'de hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *