10. Akbank Kısa Film Festivali başlıyor

30 August 2013 Friday, 13:50

Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan Akbank Kısa Film Festivali bu yıl 10. yaşını kutluyor. Yeni fikirleri desteklemeyi, genç sinemacılara kendilerini gösterme olanağı ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan Festival, 10-20 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında düzenlenecek kısa film yarışmasının son başvuru tarihi 1 Kasım 2013. Üç kategoride, üç ayrı jüri kurulu tarafından belirlenecek festivalin en iyi filmleri Akbank Sanat tarafından 8 bin TL ile ödüllendirilecek. www.akbankkisafilm.com

SON BAŞVURU 31 ARALIK

İlki 1978 yılında düzenlenen “İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması” bu yıl 34.’cü kez düzenlenecek. Sinema eseri sahiplerinin, üretimlerini artırmak, bir sanat olarak sinemacılığın gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, yeni fikirlere öncü olabilmek amacıyla düzenlenen yarışmanın bu yılki tek seçicisi Erdal Kıral olarak açıklandı. 20 dakikayı aşmayan kısa filmler ve 30 dakikayı aşmayan belgesel filmlerin katılacağı yarışmada, her kategorideki en iyi filmin yönetmenine 500 TL değerinde İFSAK seminerlerine katılma hakkı sağlanacak. Son başvuru Aralık 2013.

Bir önceki yazımız olan İstanbul’dan Roma’ya Osmanlı panoraması başlıklı makalemizde elif şafak, elif şafak 2014 ve elif şafak çota hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yazın...

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz