Ünlüler sahne performansı için ne kadar alıyor?

Günay’da önümüzdeki günlerde sahneye çıkacak Sibel Can’ı ön masadan dinlemek için küçük bir serveti gözden çıkarmak gerekiyor

2000’li yılların başında canlı müzik yapan mekanlar çok popülerdi. Neredeyse tüm magazin medyası bu mekanlardan beslenirdi. Bir zamanların en popüler magazin programı “Televole”nin en büyük haber kaynağıydı bu mekanlar. Hande
Ataizi’nin tuvalet penceresine sıkışma anı hâlâ hatıralarımızda…
Canlı müzik yapan yerler o kadar çok popüler oldu ki, sahneye çıkanların ününe ün kattı. O zamanın popüler isimleri, bugünün starları, gün geçtikçe fiyatlarını artırdı ve canlı müzik yapan yerler birer birer kapılarını kapattı. Bu kışsa canlı müzikte kıpırdanma var. Günay, canlı müzikte yıllardır ayakta kalan ender mekanlardan. Önümüzdeki günlerde Sibel Can burada sahneye çıkacak. Fakat Can’ı ön masadan dinlemek isteyenler bin TL’yi gözden çıkarmak zorunda. Arka masalardan dinlenemek isteyenlerse 500 TL ödeyecek. Dinlemek için tek başına gidilmediği düşünülürse, minik gece için minik bir servet ödenecek.

Serdar Ortaç Sahne’de

Çok uzun yıllardır gece kulüplerinde sahneye çıkmayan Serdar Ortaç, Etiler’deki Keops’un yerinde açılacak Sahne’de olacak. Cuma geceleri sahne alacak Ortaç’ın ardından eminim ki diğer popçular da gecelerde boy göstermeye başlayacak.

Cenk Eren’in Pavyon’u açılıyor

Cenk Eren canlı müziği hiç bırakmadı, bırakmayı da düşünmüyor. Eren, kendi yeri olan Pavyon’da sahneye çıkıyor. Pavyon 25 Ekim’de kışa “Merhaba” diyor.

Favori isim Serkan Kaya

Etiler’deki Vitrin, çarşamba akşamları dolup taşıyor. Yer bulmak imkansız. Geçen yıl büyük çıkış yakalayan Serkan Kaya’nın sahnesinde izdiham yaşanıyor. Rezervasyonları haftalar öncesinden dolan Kaya, şu sıralar canlı müzikte lider. İstanbul ahalisi ya popçulardan sıkıldı ya da arabesk müzik yeniden arz-ı endam ediyor.

Adabıyla gezmek nasıl olur?

Gece dışarı çıkıyorsanız, her yerin kendine göre bir adabı var. Öyle kafanıza estiği gibi davranamazsınız. “Yok burayı beğenmedim, şuraya geçeyim” şımarıklığı yapmayacaksınız. Güvenlik görevlilerine esiriniz gibi davranamazsınız. Servis yapan garsonlara babanızın uşağı gibi davranamazsınız. Mekanın işletmecisi emir eri değil, sürekli peşinizden koşsun. Böyle davranan o kadar çok ünlü isim var ki, tüm mekanlar kendilerinden yaka silkiyor. Bir de tam tersi durumlar var. Varlığını hiç belli etmeyenler… En baba örneği, Süreyya Yalçın-Tugay Gökkaya çifti. Ünlü çift nereye gitse ne kadar mütevazı davransa da hemen fark yaratıyor. Gecenin şifrelerini çözmüş durumdalar. Geçtiğimiz gece Sess’te karşılaştık. Arkadaş grubuyla kendi hallerinde eğleniyorlardı. Eğer gece adabıyla gezmek istiyorsanız, biraz bu ünlü çifti örnek alın derim.

Arabeske bağlamak

Ahali arabeske geri dönüş yapınca İstanbul’da pazar geceleri Boğaz’da arabesk geceleri düzenleniyor. Mert Davran, Sortie’de geçen kıştan bu yana bu iş yapıyor. Geçen hafta yeniden Sortie’de çıkmaya başladı. Hemen karşısındaki Albüm’de Cenk Çöteli arabeskle parti yapıyor. Tüm gece DJ setinin başına geçiyor ve en damar şarkıları çalıyor.

Mektup var

Geçen hafta Mey’le ilgili yazımdan sonra grubun pazarlama direktörü Levent Kömür’den mektup geldi. Yaşananlardan dolayı üzüntülerini ve özürlerini dile getirmişler. Hassasiyetleri için sağolsunlar Umarım mekanlara sponsor oluyorlar diye, kafalarına estikleri gibi davranmaya devam etmezler. Bu son olur.

Sess’li düğün 27 Ekim’de

Nişantaşı’nın ünlü gece kulübü Sess’te 27 Ekim’de bir ilk yaşanacak. Mekanın ortaklarından Nedim Binler, kendi yerinde Ela Çalıkuşu’yla evlenecek. Sess müdavimleri dikkat! 27 Ekim’de düğün var, sakın ola gelmeye kalkmayın, kapıda kalırsınız.

Ersin Süzer

Bir önceki yazımız olan Kavgalı ünlüler Altın Portakal'da karşılaştı başlıklı makalemizde altın portakal, Antalya ve Ezgi Asaroğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *